Taşeron İşçilere 2021 TİS ile Yüzde 40 Zam, 400 TL İzin Zammı, 20 Gün İkramiye

Kamu kurumlarında çalışan 4/D statüsündeki taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam ile diğer mali ve sosyal hakların neler olacağı merak konusu.

Taşeron İşçilere 2021 TİS ile Yüzde 40 Zam, 400 TL İzin Zammı, 20 Gün İkramiye
Kamu kurumlarında çalışan 4/D statüsündeki taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam ile diğer mali ve sosyal hakların neler olacağı merak konusu. 2021 yazında başlaması beklenen taşeron işçi TİS görüşmeleri öncesinde ise belediye başkanlıklarından yeni adımlar gelmeye devam ediyor.

Bünyesindeki taşeron işçiler için önemli bir anlaşma imza atan son belediye başkanlıklarından birisi de Derince oldu. Derince Belediye başkanlığı ile Hizmet İş Sendikası tarafından yürütülen görüşmeler karara bağlandı.

TAŞERON İŞÇİLERE ÖNEMLİ HAKLAR

Yüz binlerce taşeron işçinin maaşları başta olmak üzere mali ve sosyal alanlarda sağlanacak çok sayıda düzenleme öncesi belediye başkanlıklarının imzaladıkları anlaşmalar oldukça önem taşıyor. Bu kapsamda çeşitli belediye başkanlıkları bünyesinde görevli personellerin durumları adıma ilgili sendikalarla görüşmeler gerçekleştiriyorlar. Bu kapsamda imzalanan son görüşme Derince Belediye başkanlığı ile Hizmet İş Sendikası arasında oldu.

Uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından Derince Belediye başkanlığı ile Hizmet İş Sendikası yeni dönem sözleşmesini imzalayabildiler. Söz konusu konusu sözleşme kapsamında taşeron işçilerin hem mali hakları yükseltildi hemde ek sosyal haklar tanındı.

Sözleşme kapsamında taşeron işçilerin maaşlarında yüzde 40 oranında zam yapıldı. Böylece Derince Belediyesi’nde evli iki çocuklu bir çalışanın alacağı en düşük net ücret 4.200 TL’ye yükselirken, giydirilmiş net ücret ise 4.400 TL oldu DERPAŞ bünyesindeki personelleri ilgilendiren sözleşme kapsamında çalışanların yevmiyeleri 102 TL'den 140 TL'ye yükseltilmiş oldu. Konuya ilişkin açıklamlaarda bulunan Derince Beleidye Başkanı Aygün sağlanan hakları hatırlattı.

YEVMİYE 140 TL YÜKSELDİ

Başkan Aygün konuşmasında belediye başkanlığı olarak çalışanlara, çalışmalarına göre artı 5, 10 15 TL yevmiye verildiğini duyurdu. Sosyal hakların ikiye katlandığını ifade eden Aygün, hiç olmayan izin parası sağladıklarını duyurdu. Bunun dışında bazı ek ödemeler de yapılacağını ifade den Başkan Aygün konuşmasını "Geriye dönük altı aylık ücretleri tüm personellerimize net 2 bin lira olarak vereceğiz. Sizleri memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yeter ki çalışanımızın morali iyi olsun. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Her zaman aranızdayız. Derince’miz için hepimizin sorumluluğu var. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Önemli olan gönülleri kazanarak sevgi ortamında çalışmak." ifadelerini yerdi. Aygün yapmış olduğu konuşmasının sonunda ise işçiler adına imzalanan sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)