Taşeron İşçilere Kötü Haber Talimat Maliye Bakanı Elvan'dan! 2021 Planlamasında Yok

Kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumu ile açıklamalarda bulunan Bakan Lütfi Elvan, 2021 bakanlık planlamasında düzenlemenin durumuna dair detayları paylaştı.

Taşeron İşçilere Kötü Haber Talimat Maliye Bakanı Elvan'dan! 2021 Planlamasında Yok

Kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumu ile açıklamalarda bulunan Bakan Lütfi Elvan, 2021 bakanlık planlamasında düzenlemenin durumuna dair detayları paylaştı. Uzun süredir tam olarak çözülemeyen konulardan biri olan kadroya alınmayan taşeron işçilerin sorunlarına ilişkin son resmi açıklama haberimizde.

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin kadorya alınması düzenlemesinde, bazı kurumlarda çalışan işçiler düzenleme dışında kalmışlardı.Siyasi gündemde sıkça yer alan konuya ilişkin ise halen resmi bir adım atılamadı. Bu taşeron işçilerin sorunları ve taleplerine ilişkin son açıklama ise kısa süre önce göreve başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan geldi.KADROYA ALINMAYAN TAŞERON İŞÇİLERE KÖTÜ HABERBerat Albayrak'ın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan, kadroya alınmayan taşeron işçiler hakkında resmi bir açıklamada bulunmuştu. Bakan Elvan konuşmasında kadro dışında olan taşeron işçiler konusunda, Maliye Bakanlığı olarak bir çalışmalarının olmadığını ifade etmişti. Lütfi Elvran konuya dair konuşmasında "KİT’lerde çalışan taşeronlar kadroya alınmadı. Yüzde 70 sorunu ile iglili. Bizim, açıkçası, 2021 yılı programımızda bu noktada şu anda herhangi bir çalışmamız söz konusu değil" ifadelerini kullandı. MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN TALİMATKadro dışında olan taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin açıklamasında ayrıca; kadroya alınmayan işçilerin kadroya alınması konusunda yapılabilecek bir düzenleme olup olmadığının araştırılması için talimat verdiğini ifade etti. "Arkadaşlarımız tekrar bakabilirler, gözden geçirebilirler, tekrar değerlendirebiliriz ve buna yönelik olarak da net bir şekilde size cevabımızı iletebiliriz arkadaşlar." Kadroya alınmayan taşeron işçiler uzun süredir, 4D statüsüne geçirlen personeller gibi çalıştıkları kurumlarda kadro talebinde bulunuyorlardı. Ancak henüz bu konuda bir adım atılamadı. Emlak365.com
Yorumlar (0)