Taşeron İşçilere Ödeme Müjdesi Geldi! Paralar Bayram Öncesi Hesaplara Yatırılacak!

Türkiye'de taşeron işçilerin merakla bekledikleri ilave tediye ödemeleri ile alakalı olarak önemli gelişmeler yaşanıyor. Taşeron işçilerin 2021 ilave tediye ücretleri ödeme tarihi belli oldu. İlave tediye ödemeleri ne zaman yapılacak?

Taşeron İşçilere Ödeme Müjdesi Geldi! Paralar Bayram Öncesi Hesaplara Yatırılacak!
Türkiye'de taşeron işçileri çok sayıda sorun yaşasalar da bu sorunların çözümünden ziyade son günlerde ilave tediye ücretlerinin ne zaman ödeneceğine dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Taşeron işçilerin yılda 4 taksitle aldıkları ilave tediye ödemelerinin ilk taksiti 29 Ocak'ta işçilerin hesaplarına yatırılmıştı. İkinci taksit ödemeleri için ise meraklı bekleyiş devam ediyordu.

İLAVE TEDİYE ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlave tediye ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada ilave tediye ücreti ödemesi bekleyen taşeron işçilerin meraklarını giderdi. Buna göre ilave tediye ödemelerinin 2021 yılı ikinci taksitleri 11 Mayıs 2021 tarihinde işçilerin hesaplarına yatırılacak. Ramazan Bayramı'nın hemen öncesinde yapılacak olan ilave tediye ücreti ödemeleri işçilere aynı zamanda bayram müjdesi de olacak.

İLAVE TEDİYE NEDİR?

İlave tediye olarak bilinen ücretler aslında kamu işçilerine verilen ikramiyelere verilen isimdir. Kadroya alınan taşeron işçilere de ilave tediye ödemeleri yapılmaktadır. Bu kapsamda taşeron işçiler yılda 4 taksitte 52 günlük ilave tediye ücreti almaktalar. Her taksitte taşeron işçilere 13 günlük ilave tediye ücreti ödenmektedir. İlave tediye ücretleri Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın kararı ile ödeme tarihleri belirlenen bir ödeme şeklidir.

İLAVE TEDİYE ÜCRETİ KAÇ TL'DİR?

İlave tediye ücretlerinin kaç TL olduğu da merak konusu oluyor. Taşeron işçiler ne kadar ödeme alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Ancak ilave tediye ücretleri konusunda bir standart bulunmamaktadır. Her taşeron işçinin alacağı ilave tediye ücreti o işçinin maaşına göre hesaplanmaktadır. Bu hesaplanan tutardan SGK prim tutarı, gelir vergisi ve damga vergisi gibi miktarlar düşülmektedir. Çıkan miktar ise taşeron işçilere ilave tediye ücreti olarak ödenmektedir.
Yorumlar (0)