Taşeron İşçilere Örnek Zam! KHK ile Kadroya Alınan İşçilerin Maaşlarına Belediyeden Yüzde 20 Zam

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan taşeron işçilerin maaşlarına yönelik Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hak İş Sendikasıyla toplu iş sözleşmesi imzaladı.

Taşeron İşçilere Örnek Zam! KHK ile Kadroya Alınan İşçilerin Maaşlarına Belediyeden Yüzde 20 Zam

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan taşeron işçilerin maaşlarına yönelik Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hak İş Sendikasıyla toplu iş sözleşmesi imzaladı. İmza sonrası belediye bünyesinde KHK'lı olarak çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Hak İş Sendikası toplu iş sözleşmesine imza attılar. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesii'nde kadroya alınan işçilerin mali ve sosyal haklarına iyileştirmeler yapıldı. KADROYA ALINAN İŞÇİLERİN MAAŞLARINA YÜZDE 20 ZAMBelediye bünyesinde KHK kapsamında görev yapan 2 bin 200 işçinin haklarının iyileştirilmesi için atılan imzalar sonrasında maaşlar yüzde 20 oranında arttı. Söz konusu toplu iş sözleşmesinin ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay tarafından yapıldı. Nogay anlaşmanın detaylarına ilişkin şu bilgileri kamuoyu ile paylaştı. "Maaş artışı olarak da bizim heyetimiz 11.80 olarak belirlemişti, Başkanımızda bunu yüzde 13'e çıkardı. Buna göre değerli arkadaşlar 1. grupta dediğimiz en düşük maaş alan personelimizin daha önceki mevcut ücreti 2 bin 867 TL' idi, yaptığımız artış ile birlikte yani toplamda sosyal hakları da kattığımız zaman 3 bin 427 TL olarak belirlendi. Yani bizim personelimize verdiğimiz diğer haklarla birlikte artış oranımız yüzde 20"Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay konuşmasında ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Hak İş Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 1.5 ay sürdüğü bilgisini verdi. Hak İş Sendika Temsilcisi Bünyamin Geleri de toplu iş sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bünyamin Geleri pandemi sürecinin ekonomide olumsuz etkilerine değindiği konuşmasında bu şartları da göz önüne aldığımız zaman kurumunda, yatırımlarda vermiş oldukları emekleri göz önüne alınca yaklaşık yüzde 20'nin üzerinde sosyal hak ve ücret zammı ile alakalı güzel bir sözleşme olduğuna inanıyoruz, dedi. Emlak365.com


Yorumlar (0)