Taşeron İşçilere Tediye Şoku! Daha Az Ödenecek, Maaşa Göre İkramiye Tutar Tablosu

Kadrolu kamu işçilerine ödenen tediye ikramiyesinde Aralık ayı ödemeleri önümüzdeki günlerde yapılacak 4D'li personellerin maaşlarına göre yapılacak ödemelerde ise son taksitler daha düşük tutarda ödenecek.

Taşeron İşçilere Tediye Şoku! Daha Az Ödenecek, Maaşa Göre İkramiye Tutar Tablosu

Kadrolu kamu işçilerine ödenen tediye ikramiyesinde Aralık ayı ödemeleri önümüzdeki günlerde yapılacak 4D'li personellerin maaşlarına göre yapılacak ödemelerde ise son taksitler daha düşük tutarda ödenecek. Gelir vergisi dilimine takılan taşeron işçilerin tediye ikramiyelerinin 4. taksitleri ise daha düşük tutardan ödenecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/D statüsünde çalışan taşeron işçilerin 2020 yılı tediye ikramiyesi ödemelerinde vergi dilimi nedeniyle kesinti yapılacak. Gelir vergisi kapsamında yüzde 20'lik vergi dilimine takılan taşeron işçiler için ödenecek ikramiye tutarlarına ilişkin tablo haberimizde. TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDE 20 GELİR VERGİSİ ŞOKU TEDİYELER DAHA DÜŞÜK ÖDENECEKBilindği üzere 4/D'li kadrolu taşeron işçilerin maaşlarına göre tediye ikramiyesi ödemeleri yapılıyor. Tediye ikramiyesi ödemeleri işçilerin günlük yevmiye ücreti üzerinden bir yıl için 52 günlük ödeniyor. Taşeron işçilere bu ikramiye ödemesi ise tek seferde ödenmiyor. Kamu işçilerine devlet Ocak ayında bir taksit, Mayıs Haziran döneminde ikinci taksit, Ağustos ayında üçüncü taksit ve Aralık ayında dördüncü taksit ödemeleri ile bu tediye ikramiyelerini ödüyor. Her ödeme döneminde 13 günlük ikramiye alan taşeron işçilerin 2020 Aralık döneminde alacakları ikramiye tutarı ise düştü. TAŞERON İŞÇİLERİN TEDİYE İKRAMİYELERİ NEDEN DÜŞTÜTaşeron işçilerin tediye ikramiyeleri Aralık döneminde gelir vergisi dilim değişikliği nedeniyle azaldı. İlk 3 taksitle daha düşük vergi diliminde bulunan taşeron işçiler 4. taksitte yüzde 20'lik vergi dilimine dahil oldular. Bu kapsamda ödemeler aşağıda yer alan tabloya göre yapılacak.Maaşa Göre Taşeron İşçi Tediye Ödemesi

Yukarıda yer alan tablodaki ödemeleri yüzde 20'lik vergi dilimine göre hesaplanmıştı. Emlak365.com


Yorumlar (0)