Taşeron İşçilerin Maaş Zam Oranına Asgari Ücret Ayarı

Taşeron işçilerin maaş zammı oranlarına ilişkin son dönemlerden gündemde yer alan düzenleme formülü asgari ücret seviyesinde olacağını yönünde. 4/D statüsünde çalışan işçilerin maaşlarına yönelik yapılan bu değerlendirmeler ve detaylarını haberimizde tüm masada olan rakamlarla ele aldık.

Taşeron İşçilerin Maaş Zam Oranına Asgari Ücret Ayarı

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin maaş zam oranlarına ilişkin son dönemlerde bazı değerlendirmeler yapılıyor. 

2020 yılında toplu iş sözleşmesi ile maaşlarına zam alacak olan taşeron işçiler adına yapılan bu değerlendirmeleri inceledik. Ayrıca kısa süre önce erteleme kararı alınan zam oranlarına dair detayları da haberimizde değerlendirdik. 

TAŞERON İŞÇİLERE ASGARİ ÜCRET ZAM ORANINDA MAAŞ ZAMMI

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin maaş zam oranları yapılcak TİS ile belli olacak. Yaz aylarında yapılması beklenen TİS görüşmeleri alınan bir karar ile 3 ay ertelendi. Koronavirüs ile mücadele sürecinde alınan erteleme kararı 3 ay süreli. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekli görmesi durumunda TİS görüşmelerini 3 ay daha uzatabilecek. 

Resmi Gazete'de yayımlanan bu karar doğrultusunda taşeron işçilerin maaş zammı görüşmelerinin Ağustos Eylül ayında yapılması bekleniyor. 

Maaş zam oranlarına ilişkin değerlendirmelerde ise yüzde 15 zam oranı ön plana çıkıyor. Asgari ücrete yapılan zam oranının yüzde 15 olması ve enflasyon oranlarının üzerinde olması bu rakamı ön plana çıkarırken gündemde olan diğer rakamlar ise yüzde 12.5 ile yüzde 17.5. 

Emlak365.com

Yorumlar (14)
Taşeron kadrolu 10 ay önce
Erteleme olmamalı biran önce görüşüb sıkıntılar giderilmesi evlosyon yüzde 26 açıklandı yüzde sekiz açıklandı zam bu sene yüzde 15 bir yılda yüzde 30 kayib
Erdal Coşkun 10 ay önce
Zaten 1.5yildir mağduriyet yaşayan 4+4+4zam alan devletin geçen yıl enflasyon u 26 açıkladığı hâlde yüzde 8 bu sene yüzde 15 açıkladı yüzde 4 yaptılar yani 1.5 yılda yüzde 29 kayıp var bide hâlâ tis i 3 ay erteliyor lar elinsaf
hala ayni 10 ay önce
eşit ise esot ucret yillarca bagirdilar esit ise esit ucret diye hani nerede covit destegi bile alamadik hastayla en cok igrasan biziz tis ertelediler neden koronadan tisin koronayla ne alakasi var korkuyolarsa telekonferans yapalardi neyse yapsinlar bakalim
Belediye 10 ay önce
BIKTIM....BIKTIM....BIKTIM...BEKLEMEKTEN...YINE BEKLICEZ....YEETEERRRR
Gariban belediye işçi 10 ay önce
Kadrolu belediye iscilerine yuzdelik zam yaptilar koronavirus zaten bir garibana guc yetiriyor belediyede Calisan taseron garibanlar Haziran ayi bekliyordu artik dayanma gucleri kalmadi 3 ay beklemek erteleme nedir biraz vicdan 've biraz merhamet.
Celal 10 ay önce
Zaten aldığı mız maaş akeri ücretin altında maaş görüşmeleri başlaması gerekli
Mine 10 ay önce
Erkene çekilmeli 1000 tlden bile yararlanamıyoruz adımız kadrolu ya
Cavit oymakaş 10 ay önce
Ne asgari ücrwt zam oranı falan ne zaten 2, 5 senedir ezildik kadroluyuz ama aynı işi yaptığımız hatta daha fazlasını yapptığımız tescilli hakkımızı yemeyin yeter artık duyun sesimizi bizlerin maaşlarını eşitleyin kurumlarda güvenlikler eşitlensin maaş olarak bir olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın