Taşeron Ve Kamu İşçilerine En Az 1.100 TL Bayram Öncesi Banka Hesaplarına Yatıyor

Türkiye'de kamu işçileri ile taşeron işçilerin hesaplarına bayram öncesi ödemeler yatırılıyor. İşçilerin ilave tediye ücretlerinin ödeneceği açıklandı. Taşeron işçilere ne kadar ödeme yapılacak. İlave tediye ücretleri kaç TL olarak yatacak?

Taşeron Ve Kamu İşçilerine En Az 1.100 TL Bayram Öncesi Banka Hesaplarına Yatıyor

Türkiye'de kamu işçilerine ve taşeron işçilere bekledikleri müjde verildi. İşçilerin ilave tediye ücretlerinin ödenmesine dair bir son dakika gelişmesi yaşandı. Yapılan açıklamaya göre hem kamu işçilerin hem de taşeron işçilerin ilave tediye ücretleri işçilerin banka hesaplarına yatırılacak.

KİMLER TEDİYE ÜCRETİ ALACAKLAR?

Türkiye'de tediye ücreti alacak olan işçilerin kimler olacağı kanun ilebelirlenmiştir. Buna göre 6772 sayılı Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkındaki Kanun içinde yer alan tüm işçiler bu ödemelerden yararlanabilecekler.

Kanuna göre sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar, kamu iktisadi teşekkülleri, genel ve katma bütçeli kurumlar, özel bütçeli idareler, belediyeler ve özel idarelerde çalışan tüm işçiler ilave tediye ücreti alabiliyorlar.

İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ NASIL HESAPLANIR?

Kamu işçileri ile taşeron işçilerin ilave tediye ödemelerinin hesaplaması merak ediliyor. Buna göre hesaplamalar işçilerin brüt ücretleri üzerinden yapılıyor. Bu ücretler üzerinden 52 günlük ilave tediye ödemeleri yapılıyor. 4 taksitte ödenen ilave tediyelerin her taksidinde 13 günlük ödeme yapılıyor.

KİME NE KADAR İLAVE TEDİYE ÜCRETİ ÖDEMESİ YAPILACAK?

İşçilerin ne kadar ilave tediye ücreti alacakları merak ediliyor. Bu konuda brüt ücretler üzerinden hareket ediliyor. Buna göre ilave tediye ücretleri şu şekilde olacak:

3.577 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.102 TL İlave Tediye Ücreti Alacak

3.700 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.146 TL İlave Tediye Ücreti Alacak

4.000 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.239 TL İlave Tediye Ücreti Alacak

4.250 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.316 TL İlave Tediye Ücreti Alacak

4.500 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.394 TL İlave Tediye Ücreti Alacak

5.000 TL Brüt Maaşı Olan İşçiler 1.548 TL İlave Tediye Ücreti Alaca

ÖDEMELER NE ZAMAN YATACAK?

Taşeron ve kamu işçilerine ilave tediye ücreti ödemeleri 11 Mayıs 2021 Salı günü yapılacak. İşçiler banka hesaplarından ödemeleri alabilecekler.

Yorumlar (0)