TCMB Ağustos'ta Faiz Artıracak Mı? PPK Toplantısı Ne Zaman?

Merkez Bankası'nın Ağustos ayı PPK toplantısı ne zaman yapılacak? Faizler artırılacak mı? Ekonomide yaşanan son gelişmeler, enflasyon oranı ve faiz konuları nedeniyle bu toplantıdan alınacak karar merakla bekleniyor.

TCMB Ağustos'ta Faiz Artıracak Mı? PPK Toplantısı Ne Zaman?

Merkez Bankası'nın Ağustos ayı PPK toplantısı ne zaman yapılacak? Faizler artırılacak mı? Ekonomide yaşanan son gelişmeler, enflasyon oranı ve faiz konuları nedeniyle bu toplantıdan alınacak karar merakla bekleniyor. PPK Ağustos toplantısının tarihi ve sonuçlarına ilişkin ekonomistlerin beklentileri haberimizde.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Ağustos ayı faiz hamlesinin ne olacağı merakla bekleniyor. Ekonomik gelişmeler nedeniyle dönem içinde alınan ek kararların ardından faiz oranlarının geleceğine ilişkin gerçekleştirilecek Para Politikaları Kurulu toplantısı önem kazandı. Bu toplantıdan çıkabilecek faiz artırımı yada faiz indirimi kararı ekonomide yeni bir seyre neden olabilir. AĞUSTOS AYI PPK TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?Merkez Bankası'nın PPK toplantısı önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirilecek. TCMB tarafından açıklanan yıllık takvime göre; Ağustos Para Politikaları Kurulu toplantısı ayın 20'sinde Perşembe günü yapılacak. Perşembe günü sabah saatlerinde başlayacak toplantıya ilişkin kararlar ise öğleden sonra saat 14.00'te açıklanacak. Ekonomistlerin Faiz BeklentisiYeni ekonomik tabloda Merkez Bankası'nın faiz konusunda yeni bir strateji izleyebileceği ifade ediliyor.Bu çerçevede gerçekleştirilen son beklenti anketinde Ağustos 2020 PPK toplantısından çıkabilecek karar tahmin edildi. 22 ekonomistin katıldığı beklenti anketinde genel kanı faiz oranlarının sabit kalacağı yönünde. Ancak 4 ekonomis 25 baz puan ile 175 baz puan arasında faiz artırımı yapılabileceğini ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar (0)