TCMB Kasım 2020 PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın uzun süredir ekonomi gündemi ve para piyasaları tarafından merakla beklenen PPK toplantısı 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek.

TCMB Kasım 2020 PPK Toplantısı Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın uzun süredir ekonomi gündemi ve para piyasaları tarafından merakla beklenen PPK toplantısı 19 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek. Toplantının ardından PPK faiz kararı açıklanacak. Peki TCMB 2020 Kasım ayı PPK toplantısı faiz kararı saat kaçta belli olacak?

Ekonomi gündemi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınacak olan faiz kararına kitlenmiş durumda. Yeni bir sürecin başladığı ekonomi gündemide Merkez Bankası Başkanlığı görevinde Naci Ağbal bulunuyor. Naci Ağbal başkanlığında ilk defa gerçekleştirilecek olan Para Politikaları Kurulu toplantısından ekonomistlerin beklentisi faiz artırımı kararı alınması yönünde. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklamalarda bulunduğu faiz kararına ilişkin son gelişmeler şu şekilde;KASIM 2020 PPK TOPLANTISI FAİZ KARARIPara piyasaları ve ekonomi uzun zamandır Merkez Bankası'nın faiz kararını bekliyor. Bir önceki PPK toplantısında Murat Uysal Başkanlığında toplanan Merkez Bankası politika faiz oranlarını sabit tutmuştu. Bu karar sonrası ise döviz kuru çok yüksek bantlara yükselmişti. Para piyasalarının faiz artırımı beklediği dönemde bu yönde bir karar alınmasının ardından Kasım ayı toplantısının sonuçları merak ediliyor. Deutsche Bank tarafından yapılan analizlerde TCMB'nin 475 baz puan faiz artırımı yapabileceği, 350 baz puan altında ki faiz artırımlarının piyasalarda hayal kırıklığı yaratacağı ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ekonomi gündemine ilişkin son konuşmasında faiz konusuna ilişkin, "Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle üretim yapabilir miyiz? Mümkün değil. Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor." açıklamalarında bulunmuştu. PPK KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek PPK toplantısı sabah saatlerinde başlayacak. Ancak PPK kararı saat 14.00'te açıklanacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)