TEB Marifetli Hesap İle Yüzde 19 Hoş Geldin Faizi Veriyor!

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükselişini sürdürürken bankalar arasında hoş geldin faizi yarışı da hız kazandı. Parasını bankada tutanlara iyi haber geldi, 100 bin liranın 90 günlük ve 1 aylık getirisi yükseldi. TEB vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde kaç oldu, hoş geldin faizi ne kadar, yüzde kaç oldu?

TEB Marifetli Hesap İle Yüzde 19 Hoş Geldin Faizi Veriyor!
Merkez Bankası tarafından atılan adımlar bankada parası olanları sevindirmeye devam ediyor. Parasal sıkılaşma politikası ile atılan adımlar kapsamında bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra 32 günlük vadeli mevduat faizleri de yükseldi.

Yaşanan yükseliş bankalarda parası olanlarını, birikimini bankada tutanları sevindirdi. En yüksek vadeli mevduat faizi yüzde 19 seviyesine ulaşırken bu oranı veren bankalar arasında TEB'de katıldı. TEB Marifetli Hesap ile ilk kez vadeli mevduat hesabı açan müşterilerine yüzde 19 hoş geldin faizi vereceğini duyurdu.

TEB MARİFETLİ HESAP İLE HOŞ GELDİN FAİZİ YÜZDE 19 OLDU! 

Banka tarafından yapılan güncelleme sonrasında hoş geldin faizi yüzde 19 olarak güncellendi. Bu oran hoş geldin faizi olarak uygulanırken günlük vadeli hesap açmak isteyen kişilere yüksek faiz getirisi sunulmuş oldu. 90 güne kadar yüksek faiz getiri sunulan hesaptan yararlanmak isteyen kişilerin ilk kez TEB Marifetli Hesap açmaları durumunda hoş geldin faizi almalarına olanak sağlanacak.

1 Mart 2021 tarihinde başlatılan kampanya kapsamında hoş geldin faizi yüzde 19 seviyesine yükseltilirken banka tarafından yapılan açıklama ile "01.03.2021 tarihi itibarıyla ilk kez TL Marifetli hesap açacak müşterilerimize özel, Marifetli hesapta 30+30+30 gün toplam 90 güne kadar güncel hoş geldin faiz oranı sunuyoruz "ifadelerine yer verildi.100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR KAÇ TL, 90 GÜNLÜK FAİZ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Faiz oranlarında yaşanan yükseliş 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarına da yansıdı. 100 bin liranın faiz getirisi de yükseldi. Yaşanan yükseliş ile beraber 100 bin lirasını marifetli hesap ile değerlendiren kişilerin aylık faiz getirisi bin 582 TL olarak gerçekleşirken 90 günlük faiz getirisi ise 4 bin 450 TL oldu.
Yorumlar (0)