Teknik Analiz Uzmanı Tunç Şatıroğlu Altın Fiyatları Yorumu: Altının Önü Tamamen Açıldı, Altın Fırtınası Kopacak!

Tunç Şatıroğlu twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu yeni açıklamaları ile önemli teknik analiz verilerine yer verdi. Altın fiyatları için beklentilerini ve değerlendirmelerini duyuran Şatıroğlu gümüş fiyatları için de beklentilerini duyurarak piyasalarda yaşanan son gelişmelere yer verdi. Altın fiyatları ne olur, altında yön ne, altın düşecek mi, yükselir mi?

Teknik Analiz Uzmanı Tunç Şatıroğlu Altın Fiyatları Yorumu: Altının Önü Tamamen Açıldı, Altın Fırtınası Kopacak!
Altın fiyatları son derece sert hareketleri ile yatırımcıları peşinden sürüklemeye devam ederken yaşanan sert düşüşlerden sonra sert yönlü yukarı hareketlilik de ilginin artmasına neden oldu. Altın fiyatlarında yön ne olur sorusuna yanıt aranırken konu hakkında bir değerlendirme de teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu tarafından yapıldı.

ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ, ALTIN FIRTINASI YAKLAŞTI MI?

Başarılı tahminleri ile özellikle de sosyal medyada kendisine büyük bir takipçi kitlesi oluşturmayı başaran teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu twitter hesabı üzerinden yine önemli analizlerde bulundu. Tunç Şatıroğlu yapmış olduğu paylaşımları ile "Gram altının haftalıkta Kaufman ortalamasının üzerine yerleştiğini görüyoruz. Ichimoku bulutunu da destek yaparak hızla yükselişe geçebilir. Düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilmeli.#XAUUSD altında yükseliş devam ediyor. 1800'deki kanal direncini geçmesiyle birlikte hareket daha da güçlenecektir. Bu aşamada ABD 10 yıllıklardaki düşün devamı önemlidir. Düşüşlerin alım fırsatı olduğunu düşünüyorum.

 #US10Y ABD 10 yıllıklarında düşüş beklediğim gibi devam ediyor. 1,49'un da altına inecek olursa aşağı yönde hareket güçlenecek ve altının önünü tamamen açacaktır.#XAGUSD gümüşte artık haftalık grafikte de göstergeler AL konuma geçti. Haftayı 26 veya üzerinde kapatırsa gümüşteki yükseliş de teyit edilmiş olacak. Altına paralel hareket bekliyorum" diyerek altın fiyatları için yeni tahminlerini duyurdu.

Gram altın bugün yaşanan yükselişin ardından günü 460 TL bandının hemen üzerinde tamamlarken gram altın alış 460,38 TL seviyesine yükselirken çeyrek altın fiyatı ise alış 740 TL ve satış 757 TL seviyesine tırmandı.

NOT: Burada yer alan bilgiler teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu tarafından yapılan açıklamalardan derlenerek hazırlanmış olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
Yorumlar (0)