Teknik Analiz Uzmanından Dolar Kuru İçin Bomba İddia: Stop Loss Darbesi Yerse Kur 5.70 TL Seviyesine Düşebilir!

Dolar kuru dalgalı seyretmeye devam ederken kur hakkında bomba bir iddia da teknik analiz uzmanı Murat Raşit Arslanoğlu olarak açıklandı.

Teknik Analiz Uzmanından Dolar Kuru İçin Bomba İddia: Stop Loss Darbesi Yerse Kur 5.70 TL Seviyesine Düşebilir!
Dolar kuru dalgalı seyretmeye devam ederken kur hakkında bomba bir iddia da teknik analiz uzmanı Murat Raşit Arslanoğlu olarak açıklandı. Dolar kurunda bir dönem sona mı erdi sorusuna yanıt arayan Arslanoğlu'ndan bomba dolar kuru iddiası geldi!

Emlak365.com /  Dolar paritesi büyük bir hızla gerilemeye devam ederken iç piyasada da Merkez Bankası tarafından atılan adımlar ile dolar kurunda düşüş sürdü.

DOLAR TL DE BİR DÖNEM SONA MI ERDİ?

Konu hakkında Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunan ünlü teknik analiz uzmanı Murat Raşit Arslanoğlu dolar kurunda 8.05 TL seviyesinin aşılamaması durumunda dolar kurunda sert bir bir düşüş yaşanabileceği öngörüsünde bulundu.

You Tube kanalından da konu ile ilgili özel bir video yayımlayan Arslanoğlu "Kasım 2019’daki  dip sonrası  dolar / TL aynen beklendiği gibi üçgen düzeltmeden yukarı yönlü çıkmış ve formasyon hedefine doğru yükseliş süreci yaşamıştı.

Kasım 2020’deki zirve sonrası ise dolar / TL ‘nin yine aynen beklendiği gibi düşüş yönünde hareket etmekte olduğu görülmektedir. Aynı grafikte daha önceden yükselişi izlediğimiz trend çizgisinin de, aşağı yönde kırıldığı gözlenmektedir…

Bu kırılım, arzın talebi bir nedenle yendiği, ve dolayasıyla, önümüzdeki dönemde de, gerileme eğilimini sürdüreceği yönünde, teknik analize detaylı bir beklenti, oluşturmaktadır. Bu sebeple, 8.05 direncini aşamayan bir dolar kurunun ilerleyen günlerden 6 kasım 2020 günü paylaştığım sabit tweetimde duran, ilgili projeksiyon doğrultusunda ilerleyeceği düşünceli şuan için koruyorum…" sözleri ile dolar kuru için kritik değerlendirmeler geldi.

STOP LOSS HAMLESİ GELİRSE DOLAR KURU SERT DÜŞER! 

Arslanoğlu yaptığı paylaşımda "Herhangi bir nedenle 8.05 seviyesinin aşılması projeksiyon değiştirilmesi sebebi olur. Zaten stop loss, bu demektir" sözleri ile dolar kurunun bu seviyeyi aşamaması halinde dolar kurunun 5.70 liraya kadar geri çekilebileceğini iddia etti.

NOT: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Söz konusu bilgiler Emlak365.com olarak haberleştirilmiş olup herhangi bir yatırım tavsiyesi verilmemiştir.
Yorumlar (0)