Temmuz Ayı Enflasyon Beklentisi Anketi Sonuçları Açıklandı! Ağustos 2020 Enflasyonu Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak, TÜİK TEFE TÜFE Tahmini Rakamlar Yüzde Kaç?

Türkiye son dönemde hızla yükselen enflasyon rakamlarına kilitlenirken piyasalarda enflasyon tahmini beklentisi rakamları da yakından takip ediliyor. Konu hakkında beklenen AA Finans Temmuz ayı beklenti tahmini anketi raporu sonuçları da yayımlandı. Peki, Ağustos 2020 enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak, enflasyon tahmini beklentisi rakamı kaç, enflasyon yükselmeye devam edecek mi? Soruların yanıtları haberimizde...

Temmuz Ayı Enflasyon Beklentisi Anketi Sonuçları Açıklandı! Ağustos 2020 Enflasyonu Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak, TÜİK TEFE TÜFE Tahmini Rakamlar Yüzde Kaç?

Anadolu Ajansı Finans Enflasyon Beklenti Anketi Temmuz 2020 raporu yayımlandı. 

TEMMUZ AYI ENFLASYONU HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK, ENFLASYON RAKAMLARI AĞUSTOS 2020 İÇİN AÇIKLAMA SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları her ay takip eden bir sonraki ayın ilk haftası içerisinde açıklanmaktadır. 

Bu nedenle Temmuz ayı enflasyon rakamları Ağustos ayı içerisinde açıklandığı için halk arasında Ağustos ayı enflasyonu olarak isimlendirilse de aslında açıklanan Temmuz ayına ilişkin enflasyon verileridir. 

TÜİK Temmuz 2020 enflasyon rakamları 4 Ağustos 2020 Salı günü saat 10:00 itibari ile açıklanacak. 

Ağustos ayı resmi kira artışı zam oranı rakamından memurların ve emeklilerin enflasyon farkı maaş zammı oranına kadar farklı çok alanda kullanılan oranlar bu nedenle vatandaşlar tarafından da yakından takip ediliyor. 

AA FİNANS TEMMUZ / AĞUSTOS 2020 AYI ENFLASYON TAHMİNİ BEKLENTİSİ 2020 AÇIKLANDI! 

15 ekonomistin katılımı ile gerçekleştirilen Temmuz ayı enflasyon tahmini raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre medyan enflasyon tahmini yüzde 0.82 olarak gerçekleşti. 

Ankete katılan ekonomistlerden en düşük enflasyon tahmini yüzde 0,30 olarak en yüksek ise yüzde 1,00 olarak açıklandı. Temmuz 2020 TÜİK TEFE TÜFE beklentisi yüzde 0.82 olarak gerçekleşirken yıllık enflasyon tahmini beklentisi ise düşüşle yüzde 12,03 seviyesine çekildi. 

Emlak365.com