Tepetaklak Olan Gram ve Çeyrek Altın Fiyatı Son 6 Ayın Dibini Gördü!

Altın fiyatları dün son derece sert bir düşüş yaşayarak adeta tepetaklak olmuş ve son 6 ayın en dip noktasını görerek yatırımcısını üzmüştü.

Tepetaklak Olan Gram ve Çeyrek Altın Fiyatı Son 6 Ayın Dibini Gördü!

Altın fiyatları dün son derece sert bir düşüş yaşayarak adeta tepetaklak olmuş ve son 6 ayın en dip noktasını görerek yatırımcısını üzmüştü. Peki, altın fiyatları neden düştü, dibi gördü mü, dip neresi, düşüş sürecek mi, altında yön ne olur, düğünü olanlar, altın borcu bulunanlar, yatırım yapmak isteyenler için alımda doğru zaman mı, 5 Şubat 2021 Cuma günü gram ve çeyrek altının fiyatı ne kadar, kaç TL, güne nasıl başladı?

Altın fiyatları dün yatırımcısına büyük bir şok yaşatmış ve son derece sert bir düşüş gerçekleştirmişti. Son 6 ayın en dip noktasını gören altın fiyatları 5 Şubat 2021 Cuma günü haftanın son işlem gününe gelen fırsat alımları ile beraber hafif yükseliş yönlü başladı. ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR, DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?Dün gram altın 413 TL seviyesini test ederek son 6 ayın en düşük noktasını görürken altında yaşanan düşüşün en önemli nedeni uluslararası piyasada ons altının fiyatının sert düşmesi, iç piyasada da dolar kurunda yaşanan gerileme gösterildi. Bilindiği üzere Türkiye'de gram altın fiyatı ons altın fiyatının dolar kuru üzerinden hesaplanması ile bulunuyor. Bu 2 paremetrenin de yaşamış olduğu gerileme gram altın fiyatında erime etkisi yaşanmasına neden oldu ve gram altın 23 Temmuz 2020 tarihinden bu yana en düşük seviyesini görmüş oldu. Uluslararası piyasada ons altının düşme nedeni ise ABD 10 yıllık tahvil faizleri ile dolar endeksi verisinde yaşanan sert yükseliş olarak gösterildi. Yine yaşanan düşüşün etkisi ile yatırımcıların panik yaşayarak satışa başlaması da fiyatlarda aşağı yönlü hareketi derinleştirdi. 

BUGÜN GRAM VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR, 5 ŞUBAT 2021 CUMA GÜNÜ ALTININ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?Dün dibi gören altın fiyatları bugün gelen fırsat alımları sayesinde güne hafif yükseliş eğilimli başladı. Yaşanan yükseliş etkisi ile gram altın fiyatı 412,17 TL alış ve 412,26 TL satış fiyatına ulaşırken çeyrek altının alış fiyatı 672 TL ve satış fiyatı 683 TL oldu. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı ise 1.794,80 dolar alış ve 1.795,24 dolar satış değeri üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Piyasalar gelen ekonomik verileri takip etmeye devam ederken altın fiyatlarında talep ve satış baskısı fiyatlar için yönü belirlemeye devam edecek. Emlak365.com

Yorumlar (0)