TESK Başkanı Açıkladı: 23 Banka İle Protokol İmzalandı, 12 Aya Kadar Ödemesiz Dönemli Kredi Borç Erteleme Müjdesi Geldi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamasında esnafın bankalara ve finans kuruluşlarına olan borçları için yapılandırma müjdesi verdi.

TESK Başkanı Açıkladı: 23 Banka İle Protokol İmzalandı, 12 Aya Kadar Ödemesiz Dönemli Kredi Borç Erteleme Müjdesi Geldi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamasında esnafın bankalara ve finans kuruluşlarına olan borçları için yapılandırma müjdesi verdi. Borç yapılandırması için detaylar haberimizde...

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklama ile 23 banka ve 30 finans kuruluşu ile atılan imzalar ile konfederasyona bağlı olan esnafın borçlarına yapılandırma yapılacağını duyurdu. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu TESK Başkanı Palandöken tarafından yapılan açıklama ile banka ve finans kuruluşlarına borç yapılandırması yapılacağını söyledi. ESNAFIN KREDİ BORCU YAPILANDIRMA İŞLEMİ NASIL OLACAK?Yapılandırma başvurusu yapan esnaf en uzun 24 ay olacak şekilde borçlarını yeniden yapılandırma imkanı elde edecek. En fazla 12 aya kadar anapara ve faiz ödemesiz dönem verilebilecek, ödemesiz döneme ilgili sürenin nihai kararını banka verecek. Faiz oranı da esnafın talebine göre sabit ya da değişken olabilecek. 

Yapılandırma yapılan tutarın yüzde 1'i oranında banka yapılandırma ücreti talep edilebilecek. Yapılandırılan tutarın en az yüzde 10’unun ödenmesi ve taksitlerin ödeme süresinin geciktirilmemesi koşuluyla kalan tutar için bir kez daha ödeme planı revize edilebilecek ancak toplam yapılandırma rakamı 72 ay sınırını aşmayacak. Borç yapılandırma başvurusu bankaya da ya finans kuruluşuna yapılacak. Yapılandırma kapsamında başvuru yapılabilmesi adına borcun icra taahhüdüne bağlanmamış olması şartı aranmaktadır. Emlak365.com


Yorumlar (0)