Tether Şirketine 500 BTC'lik Büyük Şantaj Yapıldı!

Şantaj yapan şahıslar ise, Tether’i, Bitcoin’in ekosistemine zarar verecek olan belgeleri sızdırmak ile tehdit ettiler.

Tether Şirketine 500 BTC'lik Büyük Şantaj Yapıldı!
Şantaj yapan şahıslar ise, Tether’i, Bitcoin’in ekosistemine zarar verecek olan belgeleri sızdırmak ile tehdit ettiler. Konu hakkında Tether tarafından yapılan açıklamada ise ‘’ Üzüntü verici bu saldırıyı gerekli mercilere ilettik. Oldukça ciddiye aldığımız fidye talebini her zamanki gibi kanun güçlerine bırakıyoruz. Her türlü desteği vermek için de hazırız.’’ ifadeleri kullanıldı.

Şirket Nasıl Tehdit Edildi?

Diğer yandan Tether şirketi sosyal medya üzerinde Tether’a ait olduğu söylenerek yayınlanan bazı belgelerin bulunduğunu bunların ise sahte olduğunu ve kendilerine ait olmadığını belirtti. Adı geçen belgelerin, Tether yönetimi ve şirketin Bahamalar’da yer alan bankası Deltec Bank arasındaki konuşmalardan oluştuğu ise basına yansıyan bilgiler arasında.

Güncel bazda bakıldığında bu detaylar haricinde her hangi bir bilgi bulunmuyor. Bundan sonra nelerin gelişeceği ise şirketin bulunduğu şikayetin yönüne göre belirlenecek. Şirketin 500 BTC ödemek gibi bir amacının olmadığı ise net şekilde gündeme yansıdı. Firma bu fidyeyi ödemeyi kabul etmezken tehdit konusu ile gündeme gelen şahısları ise şikayet ettiğini net şekilde açıkladı.

Şantajcı Kimlikleri Belli mi?

Diğer yandan şirket şantajcıların kimliklerini ise açık şekilde basına ifade etmedi. Bu kişilerin Tether topluluğu ile direk olarak problemi olan bir topluluktan mı oluştukları yoksa kripto para piyasasına ilişkin genel bir gasp yaklaşımı izleyen kişilerden mi oluştukları bilinmiyor. Haberin gündeme gelmesi ardından yatırımcılar ise bu gibi tehditlerin kripto para borsalarına da gelip gelmediğini merak ettiler.

Saldırıların ve fidye tahditlerinin kripto para borsalarına yönelik güveni azalttığı biliniyor. Yatırımcılar bir kripto borsasına değil direk olarak Tether’e yapılmış olan bu şantaj’ın yüksek sayıda sanal cüzdanı bulunduran borsalara da yapılıp yapılamayacağını sorguladılar. Ancak borsalarda yana böyle bir gündem maddesi geçmişte gündeme gelmemiş. Tether tarafından gelişmeler ise ilerleyen günlerde belli olacak.
Yorumlar (0)