Tırmanışa Geçen Altın Piyasasında 24 Nisan 2021 Cumartesi Altın Fiyatları

Altın piyasalarında meydana gelen fiyat artışları vatandaşların tüm ilgisini altın fiyatlarına çevirdi. Altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın ve ons altın kaç TL oldu? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın fiyatları canlı takip ekranı 24 Nisan 2021 Cumartesi

Tırmanışa Geçen Altın Piyasasında 24 Nisan 2021 Cumartesi Altın Fiyatları

Altın piyasalarında yükseliş trendi kendisini iyice göstermeye başladı. Yatırımcılar altın fiyatlarına dair ilgilerini en üst seviyeye çıkardılar. Güvenli liman olan altın çeşitli ekonomik etkilerle yeniden güç kazanmaya başladı. Altın fiyatlarında bu güç kazanımı net şekilde görülmeye başlandı. Analistlerden de açıklama üzerine açıklama geliyor. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Altın fiyatlarına dair analistlerin yorumları gelmeye başladı. Analistler uzun bir süredir bekledikleri yükseliş hareketinin gecikmeli olarak kendisini göstermeye başladığını ifade ediyorlar. ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerinin yüzde 1,60'ın altına gerilemesi nedeniyle altın piyasasının güvenli liman niteliğinin yeniden devreye girdiğini belirten analistler kısa vadede altın fiyatlarının yükselişi konusunda hemfikir oldular. Çeşitli finans kuruluşları yayınladıkları araştırma notlarıyla altın fiyatlarının yükselişine dair yüksek işaretler veriyorlar. 

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

Ons altının fiyatlarını merak eden yatırımcılar fiyatlamayı öğrenmek istiyorlar. Şu anda ons altın 1.776 dolardan işlem görüyor. 1.798 dolardan dönen ons altının yeni bir sıçrama tahtası oluşturmaya çalıştığı bildirildi. Ons altının bir sonraki çıkış hamlesinde hedefinin 1.805 dolar olduğu belirtildi. Kısa vadede bir sıçrama beklenen ons altında gelecek haftaya önemle dikkat çekiliyor.

GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Ons altının ve dolar kurunun fiyatını belirlediği gram altında da yükseliş hareketi devam ediyor. Kapalıçarşı altın piyasasına göre şu anda gram altın 478 TL'den işlem görüyor. Gram altının da ons altından alacağı destekle fiyatında yükseliş beklentisi hakim oluyor. Dolar kurunun da yüksek noktada seyretmesi gram altını fiyat yükselişinde destek olan bir etken görevi görüyor. Gram altın için uzmanlar yükseliş hareketinin uzunca bir dönem sürmesini bekliyorlar.

Yorumlar (0)