TL Pozitif Ayrıştı, Dolar, Euro, Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Güne Düşüşle Başladı!

Türk Lirası haftanın son işlem gününe yükselişle başladı. Yaşanan pozitif ayrışma ile dolar, euro kuru ile gram ve çeyrek altın fiyatı düştü. 2 Nisan 2021 Cuma günü çeyrek altının, gram altın fiyatı ne kadar, dolar bugün ne kadar, 1 Euro kaç TL oldu?

TL Pozitif Ayrıştı, Dolar, Euro, Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Güne Düşüşle Başladı!
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ardından başlayan dolar kurundaki yükseliş ve dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Türk Lirası haftanın son işlem gününde pozitif ayrıştı.

Yaşanan gelişmenin ardından dolar kuru, euro kuru, gram altın ve çeyrek altın fiyatı haftanın son işlem gününe düşüşle başladı.

2 NİSAN 2021 CUMA GÜNÜ DOLAR KURU VE EURO KURU AÇILIŞ FİYATLARI! DOLAR BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Türk Lirasında yaşanan değer artışı ile beraber dolar kurunda düşüş yaşandı. Küresel piyasalarda risk iştahında yaşanan düşüş Türk Lirasını pozitif etkiledi. Hem küresel piyasalarda Türk Lirasının da içerisinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin para birimlerini destekleyene gelişmelerin yaşanması hem de Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından yapılan açıklamalar Türk Lirası'nda değer artışını destekledi.

Yaşanan gelişmelerin ardından 2 Nisan 2021 Cuma günü dolar kuru yeni güne düşüş eğilimli başladı ve 8.06 TL seviyesinin altını test ederek 8.0502 TL alış ve 8.0523 TL satış fiyatı seviyesine geriledi.

Euro kurunda da düşüş yaşandı 9,4868 TL alış ve 9,5214 TL seviyesine gerileyen kurda düşüş eğilimi devam etti. 

ALTIN FİYATLARI VE ÇEYREK ALTIN FİYATI BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı yükselirken iç piyasada dolar kurundan destek bulamayan gram ve çeyrek altın fiyatı düştü. Ons altının fiyatı 1.735,82 dolar alış ve 1.737,30 dolar satış seviyesine yükseldi. Gram altın 450,06 TL seviyesinde hemen 450 liranın üzerinde tutunmaya çalışırken çeyrek altın alış 724 lira ve satış fiyatı ise 739 lira oldu.
Yorumlar (0)