TMO Açıkladı: Ucuz Yemeklik Ayçiçeği Satışı Başladı! İşte Fiyatı

Son dönemde yükselen fiyatları nedeni ile gündemi meşgul eden ve sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasında yer alan ayçiçek yağı hakkında yeni açıklama geldi. Toprak Mahsulleri Ofisi TMO üzerinden yemeklik ayçiçeği yağı satışı yapılacağı belirtilirken 5 litrelik sıvıyağ satış fiyatı da ilan edildi.

TMO Açıkladı: Ucuz Yemeklik Ayçiçeği Satışı Başladı! İşte Fiyatı
Dolar kurunda yaşanan yükseliş, enflasyondaki hızlı çıkış ve pandeminin etkisi ise gıda tedarik zincirindeki olumsuzluklar gıda fiyatlarına zam olarak yansımıştı. Özelliklede son derece büyük bir hızla yükselen ayçiçek yağı fiyatları vatandaşı mağdur etmiş, PTT sıvıyağ satışına başlamıştı.

Süreçte bir satış haberi de TMO tarafından verildi. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yapılan açıklama ile satış ofislerinde bundan sonra yemeklik sıvıyağ satışı da yapılacağı ilan edildi.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ TMO YEMEKLİK AYÇİÇEK YAĞI SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Yapılan açıklama ile yemeklik ayçiçek yağının 5 litrelik teneke kutularda satışa sunulacağı ilan edilirken satış fiyatı da 60 lira olarak belirlendi.

Yapılan duyuru kapsamında "Toprak Mahsulleri Ofisi 12 Nisan 2021, Pazartesi'den itibaren ayçiçek yağı satışına başlıyor. TMO'nun ürün satış noktalarında 5 litrelik tenekelerde satılacak olan ayçiçek yağının fiyatı 60 TL olarak belirlendi. Ülkemize milletimize hayırlı olsun" denilerek satışlara dün itibari ile başlandığı ilan edildi.RAMAZAN ÖNCESİ AYÇİÇEK YAĞI İÇİN FİYAT AVANTAJI SUNULMUŞ OLDU

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınan karar kapsamında Ramazan ayı öncesi gıda fiyatlarında yaşanan yükselişler nedeni ile pek çok üründe piyasaya oranla daha uygun fiyatlarla satış yapılacağı duyuruldu.

Bu kapsamda son dönemin zam şampiyonu olan ve ayçiçek üretiminde yaşanan sıkıntılar nedeni ile fiyatı rekor üzerine rekor kıran ayçiçek yağı fiyatı için de piyasa koşullarına göre daha uygun seviyede bulunan yağ satışı başladı. Buna göre TMO ofislerinde 5 litrelik teneke kutularda satışa sunulacak olan ayçiçek yağı 60 liraya satılacak.

Tarım Kredi Kooperatifi tarafından satılan ayçiçek yağı 62,90 TL seviyesinde satılırken fiyatlar markaya bağlı olarak değişmekle beraber 75 liraya kadar çıkıyordu. Böylelikle Toprak Mahsulleri Ofisi müşterilerine 15 liraya kadar fiyat avantajı sağlamış oldu. Satışlar dün itibari ile tüm TMO ofislerinde başladı.
Yorumlar (0)