Torba Yasa Teklifi İle Emekliye Seyyanen 400 Lira Zam Müjdesi Geldi!

AK Parti tarafından meclise sunulan 71 maddelik torba yasa teklifi ile emekliye seyyanen 400 lira zam müjdesi geldi.

Torba Yasa Teklifi İle Emekliye Seyyanen 400 Lira Zam Müjdesi Geldi!

AK Parti tarafından meclise sunulan 71 maddelik torba yasa teklifi ile emekliye seyyanen 400 lira zam müjdesi geldi. Peki, zam teklifi sonrası emekli maaşları ne kadar olacak?

En düşük emekli maaşı için sınırın bin liraya çekilmesini sağlamak adına hükümet düğmeye bastı. Meclise verilen 71 maddelik kanun teklifi içerisinde emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması da yer aldı. Torba Yasa İle Emekliye 400 Lira Zam! Maaşı bin liranın altında emekli kalmaması adına hükümet tarafından meclise sunulan torba yasa teklifi ile emekliye seyyanen 400 lira zam yapılacak. Bu sayede en düşük emekli maaşı bin lira olarak ödenmeye başlanacak. Hükümetin meclise gönderdiği torba yasa teklifi ile malüllük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklar ve aylıklara her ay yapılan ödemeler toplamı dosya bazındaki ek ödeme dahil olmak üzere bin liradan az olamayacak. Ölüm sigortalarından yapılan ödemeler ise bu ödemenin yapıldığı hak sahiplerinin hisseleri oranı esas alınarak tespit edilecek tutardan az olamayacak. Yapılacak olan düzenleme kapsamında hesaplanan aylıklar belirlenen tutardan düşükse aradaki fark hazinden tahsil edilecek. 200 Binden Fazla Emekli Yararlanacak600 lira 999 lira arasında emekli maaşı alan 200 binden fazla emekli yeni düzenlemeden yararlanacak. Yasa mecliste onaylanarak yürürlüğe girdiği anda bu emeklilerin maaşı zamlanacak ve en az bin lira olarak ödenmeye başlanacak. 2019 emekli maaşı enflasyon zammı aynı anda uygulanabilecek. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
İOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar (0)