Trump Tweet Attı: Türkiye'ye Yaptırım Tehdidi Dolar Kurunu Nasıl Etkileyecek?

Amerikan Başkanı Donald Trump son derece yakışıksız bir tweete daha imza atarak Türkiye'yi tehdit etti.

Trump Tweet Attı: Türkiye'ye Yaptırım  Tehdidi Dolar Kurunu Nasıl Etkileyecek?

Amerikan Başkanı Donald Trump son derece yakışıksız bir tweete daha imza atarak Türkiye'yi tehdit etti. Türk ekonomisini yerle bir etmekle tehdit eden tweet sonrası dolar kurunda son durum ne, Amerika Türkiye'ye yaptırım yapacak mı, Suriye operasyonu dolar kurunu nasıl etkiler, dolar yükselir mi, 1 dolar kaç TL?

Amerika Başkanı Donald Trump Amerika'da yaşadığı yoğun baskı sonucunda son derece sert bir yaptırım açıklamasında bulundu. Azil süreci ile başı dertte olan Trump ülkesinde büyük tepki çeken çekilme kararı sonrasında Türkiye'ye yaptırım tehdidinde bulundu. Türkiye Suriye'ye Operasyon Yaparsa Dolar Kuru Ne Olur, Yaptırım Mı Gelecek?İlk gelen bilgiler Amerika'nın Türkiye'nin Suriye'ye girmesinden değil, kendi belirlediği çizgisinden ileriye gitmesi durumunda yaptırım kozunu oynuyacak. Hatırlanacağı üzere Amerika Rahip Brunson krizi sonrasında yaptırım kozu ile dolar kurunu 7,20 liraya kadar çıkarmıştı. Böylesi bir krizin dolar kurunu nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Ancak diplomatların tümü Amerikan Başkanı Trump'ın güvenilmez olduğunu önemli olanın senato kararı olduğunu söyledi. Donald Trump Ne Tweet Attı, Ne Söyledi?“Daha önce de belirttiğim gibi ve sadece yinelemek gerekirse, Türkiye benim yaptığım her şeyi, benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşmayı düşünürse, Türkiye ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim. (Daha önce yaptım!)”

Dolar Kuru Yükselişe GeçtiAmerika ile Türkiye arasında yaşanan gerilim sonrasında dolar kurunda yükseliş başladı. Dolar kuru 5.82 liraya yükseldi. Emlak365.com


Yorumlar (0)