Tüm Otomobil Markaları Fiyat Listelerini Güncelledi! İşte En Ucuz Fiyatlı Sıfır Kilometre Araçlar!

Türkiye'de otomobil sektöründe Özel Tüketim vergisi (ÖTV) hareketliliği yaşanmaya devam ediyor.

Tüm Otomobil Markaları Fiyat Listelerini Güncelledi! İşte En Ucuz Fiyatlı Sıfır Kilometre Araçlar!

Türkiye'de otomobil sektöründe Özel Tüketim vergisi (ÖTV) hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Markalar hem Eylül ayı için planladıkları zamları güncellerken bir taraftan da ÖTV zamlarını otomobil fiyatlarına eklemeye başladılar. Türkiye'de markaların açıkladığı fiyatlara göre en ucuz sıfır otomobil modelleri hangileri oldu? Bu otomobillerin satış fiyatları kaç liraya çıktı?

Türkiye'de otomobil sektöründe önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Otomobil markaları yeni fiyat hesaplamalarını yaparak teker teker yeni fiyat listelerini açıklamaya başladılar. Otomobil markaları Eylül ayı için daha önceden döviz kurları nedeniyle planlanan zamlarını yeniden değerlendirmek zorunda kalırken buna ek olarak ÖTV zamlarını da fiyatlara yansıttılar.HEM EYLÜL ZAMLARI HEM ÖTV ARTIŞI FİYATLARA YANSIDIOtomobilden alınan ÖTV oranlarında matrah değişimlerinden kaynaklanan yükselişler otomobil firmalarını da zor duruma düşürdü. Vatandaşların alım gücünün azaldığı bir dönemde ek olarak bir de ÖTV yükünün binmesi firmalara daha önceden verilen siparişleri etkiledi. Vatandaşlar anormal fiyat artışı nedeniyle Eylül ayı için verdikleri siparişleri iptal ederlerken araç tedariği konusunda arz fazlasının oluşması ihtimali gündeme geldi. Stokları tahminlerin üzerinde artacak olan firmaların mali tabloları bu araç sayısı yükselmesinden de olumsuz etkilenecek.Otomobil fiyatlarına yapılan son güncellemeyle beraber vatandaşlar her markanın en ucuz fiyatlı modellerini araştırmaya başladılar. 2020 model sıfır kilometre en ucuz otomobil modelleri hangileri oldu? Hangi firmanın hangiotomobili fiyat avantajı ile satılıyor? ÖTV artışından en az etkilenen otomobil modelleri hangileri oldu?AUDİ VE CİTROEN'İN EN UCUZ OTOMOBİLLERİTürkiye'de lüks otomobil markası sınıfında değerlendirilen Audi'nin en ucuz otomobili Audi A3 Sportback model araç oldu. Bu aracın 2020 model sıfır kilometre fiyatı son güncellemeyle 373.141 TL oldu. Türkiye'de bilinir otomobil markalarından olan Citroen'in en ucuz 2020 model sıfır kilometre aracı ise Citroen C Elysee oldu. Bu araç için açıklanan fiyatın ise 163.750 TL olduğu bildirildi.DACİA VE FORD'UN EYLÜL 2020 UCUZ ARAÇ FİYATLARIDacia marka otomobillerin yeni fiyat listesi de yayınlandı. Buna göre Dacia'nın en ucuz otomobili 131.900 TL'lik fiyatıyla Dacia Logan MCV oldu. Türkiye'de çok satılan otomobil markaları arasında bulunan Ford'un en ucuz sıfır kilometre 2020 model aracı Ford Fiesta oldu. Edinilen bilgilere göre Ford Fiesta'nın Eylül 2020 satış fiyatı ise 186.600 TL oldu.HONDA CİVİC SEDAN KAÇ TL OLDU?Türkiye'de vatandaşların beğeni ile takip ettikleri otomobil markalarından olan Honda da yeni fiyat listesini duyurdu. Bu markanın en ucuz fiyatlı otomobili son fiyat listesine göre Honda Civic Sedan oldu. Honda Civic Sedan'ın Eylül 2020 satış fiyatı 209.600 TL olarak açıklandı.

ÖTV ZAMMI SONRASI KIA RİO KAÇ TL OLDU?Türkiye'de bilindik otomobil markalarından olan KIA da müşterilerine Eylül 2020 fiyat listesini duyurdu. ÖTV zamlarının yansıtıldığı yeni fiyat listesine göre bu markanın en ucuz otomobili 139.900 TL ile KIA Rio oldu.LÜKS OTOMOBİLLERE ÖTV YANSIMASILüks otomobiller ÖTV artışından büyük miktarda olumsuz etkilendi. Bu markalardan birisi de Land Rover oldu. Land Rover tarafından açıklanan Eylül 2020 fiyat listesine göre bu markanın en ucuz otomobili 1.280.989 TL'lik satış fiyatı ile Land Rover Discovery oldu.MERCES A180'NİN EYLÜL 2020 SATIŞ FİYATIDünyanın en bilindik otomobil firmalarının başında gelen Mercedes de fiyatlarına ÖTV zamlarını yansıttı. Açıklanan Eylül 2020 fiyat listesine göre Mercedes'in en ucuz fiyatlı modeli Mercedes A180 olarak duyuruldu. Bu aracın Eylül 2020 satış fiyatının 347.400 TL olduğu bildirildi.MİTSUBİSHİ VE PEUGEOT'UN UCUZ OTOMOBİLLERİTürkiye'de bilinen otomobil markalarından olan Mitsubishi'nin ucuz fiyatlı otomobil kategorisindeki modeli olan Mitsubishi Space Star'ın Eylül 2020 satış fiyatı 159.850 TL olarak açıklandı. Türkiye'de oldukça beğenilen otomobil markası olan Peugeot'un en ucuz fiyatlı modeli 167.900 TL'lik fiyatıyla Peugeot 301 oldu.

RENAULT CLİO EYLÜL 2020 SATIŞ FİYATITürkiye'de en çok satılan araçlar arasında bulunan Renault markasının ucuz fiyatlı otomobili Renault Clio 124.900 TL'den satılmaya başlandı. Bir diğer bilindik firma olan Seat'ın ucuz fiyatlı otomobili olan Seat Ibıza 179.500 TL'den satılmaya başlandı.TOYOTA COROLLA EYLÜL FİYATIYine çok satılan otomobil markaları arasında bulunan Toyota'nın da fiyat listesi belli oldu. Buna göre 2020 model Toyota Corolla için 161.800 TL satış fiyatı belirlendi. Bir diğer çok satan otomobil markalarından olan Volkswagen'in ucuz otomobili olan Volkswagen Polo için de 165.900 TL satış fiyatı açıklandı.FİAT EGEA KAÇ LİRAYA ÇIKTITürkiye'de en çok otomobil satan marka olan Fiat'ın ucuz otomobil kategorisinde ise Fiat Egea bulunuyor. Fiat Egea için Eylül 2020 satış fiyatı 110.900 TL olarak açıklandı.Emlak365.com


Yorumlar (0)