Tüm Zamanların Rekorunu Kıran Bitcoin 90 Bin Dolar Yolculuğuna Başladı

Kripto para piyasasında yeni bir yükseliş hareketi etkili olmaya başladı. Bitcoin 60 Bin dolar seviyesini aşarak bu noktanın üzerine kalıcı olma hareketi gerçekleştirirken yeni bir rekor daha kırdı.

Tüm Zamanların Rekorunu Kıran Bitcoin 90 Bin Dolar Yolculuğuna Başladı
2021 yılında en çok konuşulan ekonomik birimlerin başında gelen kripto paralarda yeni bir yükseliş hareketi başladı. Yılın ilk gününden bugüne kadar yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı olan Bitcoin gözünü daha yüksek seviyelere çevirdi. 50 bin dolar üzerinde sürekli rekor tazeleyen Bitcoin şimdi ise tüm zamanların rekoru çıtasını daha yüksek bir noktaya çekmeyi başardı.

BİTCOİN TÜM ZAMANLARIN REKORU ÇITASINI DAHA YÜKSEĞE TAŞIDI

Bitcoin 13 Nisan 2021 Salı piyasa verilerine göre 62.666 dolar seviyesine çıktı. Bu nokta şu ana kadar Bitcoin'in en yüksek çıkış yaptığı seviye oldu. Daha önce Bitcoin yine 60 Bin dolar seviyesini aşmış ancak burada kalıcı olamayarak yeniden 50 binli seviyelere geri dönmüştü. Bir süredir 50 Bin dolar seviyesinin üzerinde sıçrama tahtası oluşturmaya çalışan Bitcoin beklenen hareketlenmeyi bugün başlattı. 1 Bitcoin 62.666 dolar seviyesine yükseldi. Ancak buradan hafif bir gerileme yaşayan Bitcoin şu anda 62.543 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

BİTCOİN İÇİN YENİ HEDEF NE?

Bitcoin'inde yönün yükselişten yana olmasından dolayı analistler bu sefer 60 Bin dolar üzerinde kalıcı olunabileceğine dair beklentilerinin olduğunu açıklamaya başladılar. Bitcoin'in bu noktayı aşması aynı zamanda boğa piyasası şartlarının da artık olgunlaşmaya başladığı anlamına geldiği şeklinde değerlendirmeler yapılıyor. Bir süredir boğa piyasası şartlarının Bitcoin'de 2013 ve 2017 yükselişlerine benzer şekilde gelişme gösterdiği tespitleri yapılıyor.

BİTCOİN'İN 90 BİN DOLAR YOLCULUĞU

Bitcoin tahminleri ile oldukça ses getiren isimlerden olan ve analizleri ile tüm dünyada popüler bir isim haline gelen Kripto Para Analisti Arron Arnold bir açıklamada bulunarak, “Bitcoin'de beklentilerimizin gerçeğe dönüştüğünü göremeye başladık. Boğa piyasası artık büyük bir gürültüyle geliyor. Bitcoin önce 60 Bin dolar üzerinde tutunup yeni bir sıçrama tahtası oluşturmaya başlayacak. Ardından da 90 Bin dolara doğru büyük bir yolculuğa çıkacak.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)