Türk Lirası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor: Gram, Çeyrek Altın Fiyatı ile Dolar, Euro Kuru Yükseldi!

Hem küresel hem de iç piyasada yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Türk Lirası Haziran ayına değer kaybı ile başladı. 1 Haziran 2021 tarihli piyasanın açılış fiyatları listesi açıklanırken gram altın ve çeyrek altının fiyatı yanı sıra dolar ve euro kuru da yükseldi. İşte piyasalarda son durum ve yön ile açılış fiyatları!

Türk Lirası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor: Gram, Çeyrek Altın Fiyatı ile Dolar, Euro Kuru Yükseldi!

Serbest piyasada günün ilk açılış fiyatları geldi. Dün açıklanan büyüme verisinin beklentilerin üzerinde çıkması ile pozitif yönde ayrışan Türk Lirası Haziran ayının ilk işlem gününe ne yazık ki yine değer kaybı ile başladı. Bugün iç piyasada açıklanacak önemli bir ekonomik veri bulunmazken gözler dış piyasadan gelecek veri akışında olacak. 

Özellikle de Amerika'da açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi altın fiyatları için büyük önem taşırken uluslararası piyasada ons altının fiyatı hızlı yükselişini bugüne de taşımayı başardı. İç piyasada ise ons altından ve dolardan aradığı desteği bulan gram altın ve çeyrek altın fiyatları da bu yükselişe eşlik etti. 

1 HAZİRAN 2021 SALI GÜNÜ GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR?

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve enflasyonist baskı endişesi ile yükselişe geçen altın fiyatları bu çıkışını Haziran ayına da taşımayı başardı. Temmuz 2020 döneminden bu yana ne yüksek kazancı sağlayan ayı geride bırakan altın fiyatları Haziran ayına da yükselişle girmeyi başardı. Bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisine odaklanan piyasalarda gram altın 522 TL seviyesini çeyrek altın ise 858 TL seviyesini gördü. Ulusalararası piyasada ons altının fiyatı ise 1900 dolar seviyesinin hemen üzerinde tutunmayı başararak 1.911,97 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BUGÜN DOLAR VE EURO NE KADAR, 1 EUOR, DOLAR KAÇ TL OLDU?

8.60 TL seviyesini geçerek tarihi rekorunu kıran dolar kuru yaşamış olduğu geri çekilmenin ardından yeniden toparlanmaya geçti. Dolar kuru 8,5115 TL alış ve 8,5134 TL satış seviyesine ulaşırken Euro kuru ise 10,4125 TL alış ve 10.4171 TL satış seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)