Türk Lirası Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları ile Uzman Yorumları

500 liranın üzerini test eden gram altın fiyatı ve yeni rekora doğru ilerleyen dolar kuru yakından takip edilmeye devam ederken Türk Lirası bayram tatili sonrası hızlı bir geri dönüşe imza attı. Tatil boyunca değer kaybı yaşayan Türk Lirasında ibre tersine dönerken euro ve dolar kuru düştü, altının gram fiyatı ve çeyrek altın fiyatı geriledi. 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü piyasanın açılış fiyatları ile döviz kuru ve altın fiyatları haberimizde...

Türk Lirası Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları ile Uzman Yorumları

Tatil döneminde ciddi kayıplar yaşayan Türk Lirası yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptı. Yeni hatfaya 8.46 lira seviyesinden başlayan dolar kuru 8,30 lira seviyesine kadar geri çekilirken gram altın ve çeyrek altın fiyatında da düşüş yaşandı. 

DOLAR KURU YENİ HAFTAYA NASIL BAŞLADI, 17 MAYIS 2021 PAZARTESİ GÜNÜ 1 DOLAR, EURO KAÇ TL?

Bayram tatiline girilmesi ile beraber Amerika'da yaşanan enflasyon krizinden olumsuz etkilenen Türk Lirası ciddi değer kayıpları yaşamıştı. Yeni tarihi rekorunu kırıp kırmayacağı merak konusu olan dolar kurunda piyasaların resmi olarak açılması ile beraber düşüş yaşanmaya başlandı. Ekonomistler düşüşün büyük bir bölümünün kar satışı baskısı nedeni ile kaynaklandığını belirtilirken yine piyasaların açılması da TL için olumlu karşılandı. 

Türk Lirasında yaşanan yukarı yönlü hareketlilik sonrası 8.4510 lira seviyesinden geri dönen dolar kuru an itibari ile yüzde 1,53 oranında değer kaybıyla 8,3219 lira alış ve 8,3261 lira satış seviyesinden işlem görüyor. Euro kuru ise alış 10,1088 TL ve satış 10,1200 TL seviyesinde 10 liranın hemen üzerinde tutunmayı başarıyor. 

ALTIN FİYATLARI LİSTESİ CANLI! 17 MAYIS 2021 PAZARTESİ GÜNÜ ÇEYREK ALTIN VE GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR, KAÇ LİRA?

500 liranın üzerini görerek yeniden yatırımcısını heyecanlandıran altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı. Dış piyasada değer kazanan ons altın fiyatına rağmen iç piyasada dolar kurundan destek bulamayan gram altın kar satışlarının baskısı ile yönünü aşaşağıya çevirdi. 

Gram altın alış 497 lira seviyesine çekilirken çeyrek altın fiyatı ise alış 797 lira ve satış 819 lira seviyesine geldi.

Yorumlar (0)