Türk Lirası Yükselişte! Piyasalar Kızardı, Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatı Düştü

Ekonomide yaşanan dalgalanmanın etkisi ile piyasalar dalgalı seyretmeye devam ederken rekor üzerine rekor kıran dolar duru ve altın fiyatlarında başlayan geri çekilme hızlandı. Türk Lirası değer kazanmaya devam ederken çeyrek altın, gram altının fiyatı, euro kuru ve dolar kuru düştü. Piyasalarda son durum ne, dolar ve altın fiyatları neden düşüyor, düştü, düşmeye devam edecek mi?

Türk Lirası Yükselişte! Piyasalar Kızardı, Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatı Düştü

Piyasalarda yaşanan dalgalanma yatırım araçlarına olumsuz olarak yansımaya devam ederken yaşanan sert hareketlilik tüm hızı ile devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan sert yükseliş yerini sert düşüşe bırakırken uluslararası piyasada ons altında yaşanan değer kaybı iç piyasada gram ve çeyrek altın fiyatlarına da yansıdı. 

DOLAR VE EURO KURUNDA SON DURUM NE, BUGÜN 1 DOLAR KAÇ TL OLDU, 9 HAZİRAN 2021 EURO KURU NE KADAR?

Uluslararası piyasada yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken ortaya çıkan gelişmeler dolar ve euro kurunda düşüşe neden oldu. Türk Lirası yaşanan gelişmelerden pozitif yönde ayrışmayı başarırken piyasalar kırmızıya döndü. Hem dövz kuru hem de altın fiyatları düşüşe geçti. 

Yaşanan düşüşün ardından dolar kuru 8,5871 TL ve satış 8,5891 lira seviyesine kadar çekilirken Euro kuru ise 10 liranın üzerinde tutunmayı başararak 10,4728 TL alış ve 10,4782 TL satış seviyesine ulaştı. 

9 HAZİRAN 2021 GRAM ALTIN FİYATI, ÇEYREK ALTIN SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı düşüşünü sürdürdü. Yoğun kar satışı baskısına dayanamayan ons altının fiyatı uluslalarası piyasada 1.889 dolar seviyesine kadar çekildi. Hem dolar kurunda hem de ons altın fiyatında yaşanan değer kaybı ile çifte darbe yiyen gram ve çeyrek altın fiyatları da düştü. 

Gram altın 521,53 TL alış ve 521,61 TL satış seviyesine düşerken çeyrek altın alış fiyatı 840 lira ve satış fiyatı ise 858 liraya gerilemiş oldu. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken yaşanan kayıp sonrasında gözler Amerika'da açıklanacak olan enflasyon verisine çevrildi.

Yorumlar (0)