Türk Lirasına Faiz Desteği! 32 Günlük En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları ile 100 Bin Lira Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişin ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Türk Lirası için alınan tedbir kararları kapsamında faiz oranları yükselişe geçmişti.

Türk Lirasına Faiz Desteği! 32 Günlük En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranları ile 100 Bin Lira Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişin ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Türk Lirası için alınan tedbir kararları kapsamında faiz oranları yükselişe geçmişti. Yaşanan yükseliş ile beraber 100.000 TL aylık faiz getirisi de artış gösterdi. Peki, 100 bin lira aylık ne kadar faiz getirir, faiz getirisi en yüksek banka nasıl belirlenir, en yüksek mevduat faiz oranları hangi bankada?

Döviz kurlarında yaşanan oynaklık sonrası duruma müdahale eden Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikasına geçiş yaparak Türk Lirası için mevudat faiz oranlarının yükselmesini sağlamıştı. Yapılan müdahaleler sonrasında Ağustos ayı sonu itibari ile en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13 seviyesine sıçrarken birikimini bankada tutmayı tercih edenler için de işler düzelmeye başladı. 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR OLDU?Yaşanan yükselişin ardından 100 bin liranın aylık faiz getirisi de artmış oldu. En yüksek faiz veren banka olan Aktif Bank N Kolay Bono hesabı ile 100 bin liranın aylık faiz getirisi 32 günlük vadeli hesapta 931,51 lira olarak gerçekleşiyor. 

Daha yüksek faiz almak için hesabı 60 günlük açanlar için ise faiz getirisi 1.746 liraya yükseliyor. 

100 bin liranın 32 Günlük faiz getirisi hesaplama işlemi ile;En Para Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 764 lira, Burgan Bank Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 894 lira, CEPTETEB Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 894 Lira, ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 894 Lira, Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 689 Lira, Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 745 Lira, Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 838 Lira, Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı açanların faiz getirisi 671 Lira olarak gerçekleşiyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)