EKONOMİ

Türkiye Altın Üretimde Rekor Kırmıştı! Kaç Milyar Dolar Gelir Sağlandığı Açıklandı

Türkiye 2020 yılında altın üretiminde rekor bir seviyeye ulaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında altın üretiminden elde elde edilen gelirin kaç milyar dolar olduğunu açıkladı.

Türkiye 2020 yılında altın üretiminde rekor bir seviyeye ulaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında altın üretiminden elde elde edilen gelirin kaç milyar dolar olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yapmış olduğu konuşmasında 2020 yılının dikkat çeken üretim alanlarından olan altına ilişkin verileri paylaştı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GELİR TUTARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan altın üretimine ilişkin konuşmasında, 2020 yılınde elde edilen üretim başarısını hatırlattı. 

2020 yılında çıkarılan altın miktarına ilişkin verileri aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan üretim miktarının 42 ton olduğunu ve bu rakamın Cumhuriyet tarihinin en üst seviyesi olduğunu açıkladı. 42 ton altının ülke ekonomisine katkısı ise 2.4 milyar dolar oldu. 

Doğalgaz ve Enerji Üretimi

Enerji ve keşfedilen doğalgaz konusuna ilişkin de bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Enerji sürdürülebilir kalkınmanın altyapısındır. Bir yandan yeni yatırımları devreye alırken, diğer yandan da verimliliği arttırmanın gayreti içindeyiz. Sadece geçtiğimiz yıl devreye aldığımız %98’si yenilenebilir kaynaklardan olmak üzere 4 bin 900 bin megawatttır. Bu plan özellikle ilk olarak 2023’e olarak enerji tüketiminde %14’lük tasarruf oranına ulaşmayı planlıyoruz.” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ise pandemi sürecine dair bilgi verdi. Halen uygulanmakta olan kısıtlamalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir