Türkiye'nin En Yüksek Asgari Ücret Maaşı Açıklandı! Hangi Belediye 4 Bin 500 TL Maaş Ödeyecek?

Belediyelerin asgari ücret maaş yarışı çalışanlara yaradı.

Türkiye'nin En Yüksek Asgari Ücret Maaşı Açıklandı! Hangi Belediye 4 Bin 500 TL Maaş Ödeyecek?

Belediyelerin asgari ücret maaş yarışı çalışanlara yaradı. Milyonlarca asgari ücretli çalışan ne yazık ki bu sene istedikleri maaş zammını yine elde edemezken belediyelerde ise tam tersi durumlar yaşandı. Türkiye'de en yüksek maaşı hangi belediye verecek?

Emlak365.com / Asgari ücret zammının açıklanmasının ardından CHP'li belediyeler tarafından açıklanan 3 bin 100 liralık asgari ücret maaşı açıklamasının ardından belediyeler arasında deyim yerindeyse asgari ürcete maaş zammı yarışması başlamıştı. ASGARİ ÜCRET ZAM YARIŞI BAŞLADI, KAZANANLAR BELEDİYE ÇALIŞANLARI OLDU! Asgari ücretli çalışanlar için ne yazık ki 2020 pazarlık masası da büyük bir hüsranla son bulmuş, 2021 yılı için asgari ücrete yüzde 21 zam gelmiş ancak bu zam maaşların 3 bin TL seviyesine ulaşmasını sağlayamamıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamanın ardından 2021 yılı asgari ücret rakamı 2 bin 825 TL olarak açıklanmıştı. CHP tarafından meclise verilen kanun teklifi ile 2021 asgari ücret maaşı rakamının 3 bin 100 TL olması talep edilmişti. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamanın ardından Ankara, İstanbul ve Adana Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere çok sayıda CHP'li belediye başkanı açıklama yaparak asgari ücreti 3 bin 100 liraya çıkardıklarını duyurmuştu. Süreçte rakam her geçen gün yükselirken Türkiye'nin en yüksek asgari ücret tutarı ise 4 bin 500 TL seviyesine yükseldi. 

2021 YILI İÇİN EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET NE KADAR, EN FAZLA MAAŞI HANGİ BELEDİYE VERECEK?Süreçte açıklamalar peş peşe gelirken Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile belediye personelleri arasında taşeron ve kadrolu işçi ayrımını kaldırdıklarını belirterek tüm çalışanlar için en düşük asgari ücret maaşını ise 4 bin 500 TL olarak belirlediklerini dile getirdi. 

Yorumlar (0)