Türkiye'nin En Zenginleri Listesinde Bulunan Mustafa Küçük Kimdir, Nerelidir, Hangi Şirketin Sahibidir?

Forbes Dergisi tarafından açıklanan Türkiye'nin en zenginleri listesinde yer alan Mustafa Küçük hakkında araştırmalar yoğunlaştı. Mustafa küçük kimdir, ne iş yapar, kaç yaşındadır, nerelidir, hangi şirketin sahibidir?

Türkiye'nin En Zenginleri Listesinde Bulunan Mustafa Küçük Kimdir, Nerelidir, Hangi Şirketin Sahibidir?
Dünyanın en saygın dergilerinden birisi olan Forbes dergisi dünyanın en zengin 1000 kişisini yayınladı. Forbes Türkiye'nin en zenginleri listesini de duyurdu. Bu listenin dokuzuncu sırasında Mustafa Küçük de yer aldı. 2,1 milyar dolarlık serveti olan Mustafa Küçük hakkında hemen araştırmalar yapılmaya başlandı. Mustafa Küçük kimdir? Hangi şirketin sahibidir? Nerelidir ve kaç yaşındadır?

MUSTAFA KÜÇÜK KİMDİR?

Türkiye'nin önemli iş insanlarından olan Mustafa Küçük 1963 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde dünyaya geldi. Köylü bir ailenin çocuğu olarak hayata başlayan Mustafa Küçük kısıtlı imkanları ile eğitim hayatını sürdürdü. Ancak dezavantajlarını saplanıp kalmayan Mustafa Küçük zeki ve başarılı bir öğrencilik geçirdi. Yaşadığı ilde o dönem üniversiteyi kazanan iki isimden birisi olan Mustafa Küçük yüksek lisans eğitiminin ardından iş hayatına atıldı.

MUSTAFA KÜÇÜK HANGİ ŞİRKETİN SAHİBİDİR?

1987 yılında bir apartmanın bodrumunda kendi tekstil ürünlerini üretmeye başladı. Burada azmi ile işini geliştirdi ve daha büyük bir üretim tesisine kavuştu. Nakış, baskı ve boyama gibi yan alanlara da el atan Mustafa Küçük kısa sürede tekstil üretiminde söz sahibi olan bir isim haline geldi. 2000 yılında ise Mustafa Küçük, TEMA Grubu'nun CEO'su olarak meslek hayatına devam etti. Bu sırada Mustafa Küçük dev marka LC Waikiki'nin 1997 yılında en büyük hissedarı oldu. Mustafa Küçük'ün LC Waikiki'de yaptığı çalışmalar sonucunda marka 2009 yılında Uluslararası pazarlarda ses getirmeye başladı. Şu anda LC Waikiki 33 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. Mustafa Küçük 2001 yılından beri LC Waikiki'nin CEO'luğunu yapmaktadır.MUSTAFA KÜÇÜK'ÜN EĞİTİM HAYATI

Mustafa Küçük ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da almıştır. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Ardından Makine Mühendisliği alanında master yapmıştır. Master eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi'nde almıştır. Bu eğitim sırasında farklı sektörlerde alanına göre kısa süreli işlerde çalışacak tecrübe kazanmıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme İktisat Enstitüsü'nde Uluslararası İşletmecilik İhtisas Programı'nı sürdürdü.
Yorumlar (0)