Üç Ayrı Uzmandan Altın Yorumları Ve Fiyat Tahminleri! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Olacak?

Altın piyasalarında meydana gelen yükseliş hareketlerinin ardından ekonomistler altın fiyatlarına dair tahminlerini ve beklentilerini güncelleyerek analizlerini açıkladılar. Selçuk Geçer, İslam Memiş gibi ekonomistlerin altın fiyatı tahminleri ne oldu? Gram altın ve ons altın yükselecek mi?

Üç Ayrı Uzmandan Altın Yorumları Ve Fiyat Tahminleri! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Olacak?
Altın piyasalarında geçtiğimiz hafta başlayan pozitif seyir bu hafta da kendisini gösteriyor. Zaman zaman geri çekilmelerin yaşandığı ons altın üzerinde takip edilse dahi trendin yükselişten yana olduğu net bir şekilde görülüyor. Altın fiyatlarına dair uzman isimler beklentilerini ve tahminlerini teker teker açıklamaya devam ediyorlar. Altın fiyatları yükselir mi?

SELÇUK GEÇER ALTIN FİYATI TAHMİNLERİ!

Türkiye'nin en çarpıcı finansal tahminlerini yapan ekonomistlerin başında gelen Selçuk Geçer, altın fiyatlarına ilişkin yeni öngörülerini kamuoyu ile paylaştı. Selçuk Geçer altın piyasasında yukarı yönlü sert bir hareket için zemin oluşturulmaya çalışıldığını söyleyerek, “Ons altın ortalama olarak 1.760 ile 1.770 seviyelerinde dolaşmaya başladı. Altın bu noktalarda şimdi dinlenmeye geçti. Bir sıçrama tahtası oluşturmak için kendisine zemin hazırlıyor. Bu zemin hazırlığı tamamlandıktan sonra güçlü ataklar takip edeceğiz. Ons altının hızlı bir şekilde önce 1.800 dolar seviyesini ardından ise 1.850 dolar noktasını aşacağını göreceğiz. Dolayısı ile gram altın da bu durumdan etkilenecektir. Gram altın fiyatının da 500 TL sınırına yaklaştığını takip edeceğiz.” dedi.1.800 DOLAR SEVİYESİ ONS ALTIN İÇİN KRİTİK NOKTA!

Altın fiyatlarına yönelik değerlendirme yapan bir başka ekonomist ise Tunç Şatıroğlu oldu. Tunç Şatıroğlu, ABD 10 yıllık tahvil faizlerine dikkat çekerek, “ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerinde bir tepki yükselişi meydana geliyor. Bu durum da altın piyasasında kayda değer bir baskı oluşturmaya neden oluyor. Ons altının fiyatında şu anda olası düşüşler bir alım fırsatıdır. Orta ve uzun vadeli göstergeler teknik grafikte bizlere bunu net şekilde söylüyor. Ons altın 1.800 dolar seviyesindeki kanal direncini kırmasıyla beraber agresif bir yükseliş gösterecektir. Gram altında da benzer bir yükseliş hikayesine şahitlik edeceğiz. Altın piyasası için çok kritik ve beklenen bir süreçten geçiliyor.” ifadelerini kullandı.İSLAM MEMİŞ ONS ALTIN VE GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın fiyatları hakkında, “Altının ons fiyatı artık 1.800 dolarlı seviyeleri hedeflemeye başladı. Bu noktanın aşılması biraz zaman alabilir. Hemen bu seviye geçilir diyemiyoruz. Çünkü etkileyen farklı parametreler var. Mayıs ve Haziran aylarında altın fiyatlarında önemli yükselişleri takip edeceğiz. Haziran ayının sonuna doğru gelindiğinde 2.000 dolar seviyesini aşmış veya bu seviyeyi zorlayan bir ons altın ile karşılaşacağız. Gram altına gelince onda da benzer bir süreç takip edilecek. Mayıs ve Haziran aylarında önce 500 TL sınırı aşan sonra da 560 TL'ye doğru ilerleyen bir gram altın karşımıza çıkacak.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)