Ülkelere Göre Emeklilik Yaşları Açıklandı! En Genç ve En Yaşlı Emekli Olunan Ülkeler Hangileri?

EYT mağdurları seslerini duyurmaya çalışmaya devam ederken Türkiye'nin aralarında yer aldığı ülkelerin emeklilik yaşları listesi açıklandı! Daha işe ilk girdiği gün emekli olma hayalleri kuran kişiler diğer ülkelerde uygulanan emeklilik yaşları için de merak duyuyor.

Ülkelere Göre Emeklilik Yaşları Açıklandı! En Genç ve En Yaşlı Emekli Olunan Ülkeler Hangileri?

EYT mağdurları seslerini duyurmaya çalışmaya devam ederken Türkiye'nin aralarında yer aldığı ülkelerin emeklilik yaşları listesi açıklandı!

Daha işe ilk girdiği gün emekli olma hayalleri kuran kişiler diğer ülkelerde uygulanan emeklilik yaşları için de merak duyuyor. Türkiye'de yapılan yasal değişikliklikler ile emeklilik yaşları artarken diğer ülkelerde de aslında benzer yaş uygulamalarının bulunduğu ortaya çıktı. En Genç Emekli Olunan Ülke Hangisi?Dünyanın en erken emekli olunan ülkesi Ukrayna olarak kayıtlara geçti. Ukrayna'da çalışan erkekler 60 yaşında kadınlar ise 57 yaşında emekli oluyor. Türkiye'de Emeklilik Yaşı Kaç?Türkiye'de mevcut kanunlara göre kadınlarda emekli olma yaşı 58 olarak uygulanırken erkeklerde emekli olma yaşı ise 60 olarak uygulanıyor. Yani erkeklerde aslında Türkiye en erken emekli olunan ülke ünvanını Ukrayna ile paylaşıyor. Kadınlarda ise bu unvanı 1 sene ile kaybediyor. Ülkelere Göre Emekli Olma Yaşları 2019 Listesi Ukrayna emeklilik yaşı 60 yaş Türkiye emeklilik yaşı 60 yaş İsveç emeklilik yaşı 61 yaş Norveç emeklilik yaşı 62 yaş Fransa emeklilik yaşı 62 yaş Finlandiya emeklilik yaşı 63 yaş Bulgaristan emeklilik yaşı 64 yaş Rusya emeklilik yaşı 65 yaş İsviçre emeklilik yaşı 65 yaş Polonya emeklilik yaşı 65 yaş Danimarka emeklilik yaşı 65 yaş Belçika emeklilik yaşı 65 yaş Avusturya emeklilik yaşı 65 yaş İngiltere emeklilik yaşı 65 yaş İspanya emeklilik yaşı 65 yaş Almanya emeklilik yaşı 65 yaş Hollanda emeklilik yaşı 66  yaş İrlanda emeklilik yaşı 66 yaş Portekiz emeklilik yaşı 66 yaş İtalya emeklilik yaşı 66 yaş Yunanistan emeklilik yaşı 67 yaş Emlak365.com


Yorumlar (0)