Uniswap, Popüler Coin Litecoin'i Geçti! Analistler UNI'yi İşaret Ettiler!

UNI yaptığı hamleler ise kısa süre içinde değerini %52 oranında yükselterek büyük bir başarıya imza attı.

Uniswap, Popüler Coin Litecoin'i Geçti! Analistler UNI'yi İşaret Ettiler!
UNI yaptığı hamleler ise kısa süre içinde değerini %52 oranında yükselterek büyük bir başarıya imza attı. 16,6 milyar doları geçen piyasa değeri ile 12,5 milyar dolar değeri ile önen çıkan Litecoin kripto para biriminden daha büyük bir konuma gelerek kripto para dünyasının gündemine yerleşti.

UNI Değer Kazandı!

Bu hafta kayda geçirdiği %52’lik büyüme ardından artık kripto para dünyasının yeni XRP’si olarak görülen ve davalar ile gündemde olan XRP’yi geride bırakan UNI’nin yeni rakibinin ise hangi token olacağı merak ediliyor.

8 Mart 2021 tarihine bakıldığında sabah saatlerinde Uniswap (UNI) 34,22 dolarlık değeri ile tabloya geliyor. CoinMarketCap’te ilk 10 içerisinde yer alırken yükselişini %54 oranına yükselten UNI bu kez 21 Şubat’ta gündeme getirdiği 33 dolarlık rekor fiyatın üzerine çıkış yaptı.

Sadece günlük bazda yatığı yükselişe bakıldığında ise sabah saatleri için %12,82’lik bir değer kazanımı içerisinde olduğu görülüyor. İlk analist yorumlarına göre ise kısa vadede fiyat artışının devam etmesi bekleniyor. 2021 yılında yatırım yapmaya değer tokenlar arasında yer alan UNI için analistlerin 2021 sonu için işaret ettikleri hedef fiyat tahmini ise 28 dolar düzeyinde şekillendi.

UNI İçin Gelecekteki Fiyat Beklentileri!

Analistler UNI için 2021 sonunda kısa dönemli bir değer kaybı beklentisi içindeler. Analistler uzun vadeli analizleri sonunda ise 2022 başında UNI’nin yükselişe geçişle ilk olarak 30 dolarlık bir fiyata ardından Şubat ayında 40 dolar düzeyinde bir rakama ulaşacağını ifade ettiler.

Analistlere göre uzun vadede kazanç elde etmek isteyenlere göz kırpan bu token, cüzdanlarda saklanması halinde 2022 başında yatırımcılarına kar getirecek. Şuanda gündemde olan 33 dolarlık rakamının ise uzun vadeli kazanç sağlamak amacıyla alım için uygun bir rakam olduğu ifade ediliyor. Tahminlere yönelik doğruluk payı ise ilerleyen dönemde belli olacak.
Yorumlar (0)