Ünlü Ekonomist Tarih Verip Gram Altın 600 TL, Ons Altın 2.150 Dolar Olacak Tahmini Yaptı!

Altın fiyatlarında meydana gelen yükselişler yatırımcıları umutlandırmaya devam ederken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk'ten heyecanlandıracak altın açıklaması geldi. Ünlü ekonomist altın fiyatlarına ilişkin sarsıcı bir tahminde bulundu.

Ünlü Ekonomist Tarih Verip Gram Altın 600 TL, Ons Altın 2.150 Dolar Olacak Tahmini Yaptı!

Altın fiyatlarında çok ciddi bir şekilde hareketlilik sürüyor. Uzun bir süredir yatırımcıların beklediği yükseliş hareketleri hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ons altın fiyatı yükselirken dolar kurundan destek alan gram altın da güçlü duruşunu koruyor. Kasım 2020'de gram altın 540 TL seviyesine kadar ulaşmıştı. Bu tarihi zirvenin ardından Şubat ayında ise gram altın 396 TL'ye kadar düşmüştü. Geçtiğimiz haftadan itibaren ise altın fiyatlarında yükselişler meydana gelirken hem ons altın hem de gram altın fiyatları tırmanışa geçti.

ALTIN YORUMLARI!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarındaki hareketlilik hakkında, “Küresel piyasalarda altın fiyatları yükselişe geçti. 2021 yılının ilk çeyreğinde ons altın 1.700 dolar ile 1.800 dolar arasında fiyatlandı. İkinci çeyrekte ise ons altın 1.800 doların üzerine çıktı. ABD tahvil faizlerinin düşüşü ve ABD dolarının gerilemesinden altın fiyatları pozitif şekilde etkileniyor. Buna bir de kripto paralardaki yükselişin kesilmesi ile altın fiyatları katlanmaya başladı.” dedi.

ONS ALTIN NEKADAR OLACAK?

Ons altına dair tahminini açıklayan Mehmet Ali Yıldırımtürk, “Ons altında 1.792 dolar seviyesi 200 günlük ortalamayı geçti. Artık 1.855 ve 1.875 dolar seviyeleri direnç noktaları haline geldi. Ons altın fiyatında yükselişlerde zaman zaman kar satışları ile düzeltmeler olabilir. Ancak gelecek ay itibariyle 1.900 dolar ve 1.950 dolar seviyesine ons altın için konuşuyor olacağız. Eylül ve Ekim ayları gibi de 2.000 dolar ile 2.150 dolar arasında bir ons altın fiyatı göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN İÇİN 600 TL TAHMİNİ

Gram altın fiyatları hakkında da bri değerlendirme yapan Mehmet Ali Yıldırımtürk, “Tam kapanma haftasının başında gram altın 470 TL'den satılıyordu. Şimdi 490 TL seviyelerine kadar yükseldi. Gram altın fiyatları 500 TL'yi aşacaktır. Altın alımlarına baktığımızda geçen yıl gibi bir talep olmadığını görüyoruz. Kısıtlamalar kalkar vedüğünlerin yapılmasına izin verilirse fiziki altın satışlarında artış olacaktır. Bu şekilde iç piyasa da hareketlilik kazanacaktır. Gram altının sonabahar aylarında 600 TL seviyesine ulaşacağını tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.

Not: Altın fiyatlarına dair değerlendirmeler ilgili uzman isme aittir. Bu yorumlar yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Buraya bakaran herhangi bir şekilde yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Sitemiz kesinlikle yatırım tavsiyesi vermemektedir.

Yorumlar (0)