Ünlü Ekonomist Yeni Tahmininde Tarih Verip Gram Altının 100 TL Yükseleceğini Söyledi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının asıl yükseleceği tarihin Haziran 2021 olduğunu söyledi. İslam Memiş gram altının yükselişini 600 TL'ye kadar sürdürebileceğini ifade etti. 

Ünlü Ekonomist Yeni Tahmininde Tarih Verip Gram Altının 100 TL Yükseleceğini Söyledi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın piyasasına dair dikkat çekici değerlendirmeler yapmaya devam ediyor. Emtia fiyatlarında meydana gelen her düşüşün bir alım fırsatı olduğunun altını çizen İslam Memiş yaz aylarında hem altın fiyatlarının hem de gümüş fiyatlarının yükseleceğini belirtti. 

ALTIN FİYATLARI KISA SÜRELİ GERİ ÇEKİLEBİLİR

Altın fiyatlarında bir geri çekilme beklediğini söyleyen İslam Memiş, “Altın fiyatları yükselecek yorumunu uzun bir süredir yapıyorum. Ancak bu yükselme sürekli bir yükselme anlamına gelmiyor. Yükseldikçe gelen kar satışları ile altın fiyatları kısa süreli gerileyecektir. Ardından bir toparlama hareketi ile daha yüksek seviyeye çıkacak. Yaz aylarında bu süreci sürekli olarak yaşayacağız. Ons altında ben kısa vadede 1.845 dolar seviyesine bir geri çekilme bekliyorum. Ardından toparlanma gerçekleşecektir.” ifadelerini kullandı.

ONS ALTIN NE KADAR OLACAK?

Altın fiyatlamasında FED'in etkisine dikkat çeken İslam Memiş, “FED yaz aylarında faiz artırımı mesajları ile ekonomiye yön verecektir. Yılın son çeyreğinde de bu faiz artırımı gelirse altın fiyatları gerileme gösterecektir. Altından çıkıp faizi girişler hız kazanacaktır. Ancak üçüncü çeyrek boyunca altın fiyatları yükselecektir. Haziran ayı içerisinde ons altını 1.960 dolar seviyesinin üzerine yerleşmiş bir halde görebiliriz. Bu seviye eğer yukarı yönlü kırılırsa yaz aylarında 2.100 doları zorlayan bir ons altın göreceğiz.” dedi.

GRAM ALTIN 100 TL ARTACAK!

Gram altın fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, “Ons altın tarafında bir belirsizlik olmayacaktır ama gram altın fiyatında esas unsur dolar kuru olacak. Dolar kuru ons altına ayak uydurursa gram altın tahminlerin dahi ötesine ulaşabilir. Ancak normal bir seyirden ele alırsak gram altının Haziran ayı içerisinde 600 TL seviyesini görme potansiyeli var. Altın fiyatlarının yükseliş trendi piyasayı hakimiyet altına alacaktır.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)