Ünlü Ekonomistten Dolar Tahmini! Amiral Diyerek Algı Çevriliyor Dolar 9.60 TL Olacak İddiası

Son dönemlerde siyasi gündemin en önemli konu başlıklarından birisi olan amirallerin bildirisine dair yeni bir açıklama geldi. Ünlü yazar bu olayla algının çevrildiğini ve doların 9.60 TL seviyesine çıkacağını iddia etti.

Ünlü Ekonomistten Dolar Tahmini! Amiral Diyerek Algı Çevriliyor Dolar 9.60 TL Olacak İddiası
Yeniçağ gazetesi yazarı Ekonomist Evren Devrim Zelyut dolar kuruna ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Zelyut son dönemde konuşulan konu başlıklarına değindi ve dolar kurunun daha da yükseleceğini iddia etti.

DOLAR KURU YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Yeniçağ TV canlı yayınına katılan Yeniçağ gazetesi yazarı Evren Devrim Zelyut program kapsamında Remzi Özdemir ile birlikte dolar kurunun geleceğini ele aldı. Konuşmasında incir çekirdeğini doldurmayacak konuların gündemde olduğunu ifade eden Ekonomist Zelyut emekli amirallerin gözaltı kararını hatırlattı. Bundan önceki dönemde Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin gözaltına aldınığını ifade eden eden ünlü yazar daha önce de Ayasofya örneğini verdi.

Enflasyon Yukarı Gidiyor

Enflasyon oranlarına ilişkin uyarılarda bulunan Ekonomist Zelyut, halkın işsiz ve kısa çalışma ödeneğinin de kesildiğini ifade etti. Vaka sayılarının da yükseldiğini ifade eden Yeniçağ gazetesi yazarı Evren Devrim Zelyut 40 binleri geçen rakamların üretim kapasitesini vurduğunu ifade etti.

Ünlü Ekonomist konuşmasına ise "İşte bu bütün ana sorunlar dururken eskilerin dediği gibi “cambaza bak cambaza” deyip, panayırlarda izleyen vatandaşların ceplerini boşaltırlarmış şimdi "Amirale bak amirale, Boğaziçi üniversitesine bak Ayasofya’ya bak" diyerek bizim kaybolan bir şekilde; açlık, enflasyon, sefalet, yitip giden paralar, kaynaklar buradan algının başka alanlara çevrilmeye çalışıldığını görüyoruz." sözleri ile devam etti.

1 DOLAR 9.60 TL OLACAK İDDİASI

Ekonomi değerlendirmelerinde asıl sorunun enflasyon olduğunu ifade eden yazarı Evren Devrim Zelyut sorunun çözülmemesi durumunda dolar kurunun yükseleceğini ifade etti. Zelyut dolar için kritik bir uyarıda bulunurken konuya dair "Türkiye’nin problemi bence enflasyon Türkiye’nin problemi üretim bunu kısa vadede çözmemiz lazım bunu çözemezsek ne yazık ki yayının girişinde dediğimiz 9.60 riski karşımıza çok daha büyük bir şekilde duracaktır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)