Ünlü Gazeteci Kripto Para İle Kaybettiği Parayı Açıkladı, Ben Yandım Siz Yanmayın Diye Uyardı!

Son dönemin en çok konuşulan yatırım araçları arasına giren kripto para birimleri özellikle de kısa yoldan zengin olmak isteyen Türklerin yeni umudu oldu. Bitcoin başta olmak üzere çok sayıda kripto para yakından takip edilirken Gazeteci-yazar Mutlu Tönbekici kripto para nedeni ile kaybettiğini duyurarak esprili bir dil kullanarak takipçilerini uyardı.

Ünlü Gazeteci Kripto Para İle Kaybettiği Parayı Açıkladı, Ben Yandım Siz Yanmayın Diye Uyardı!
Son dönemde sık sık yükselen fiyatları ile kısa sürede ev, araba alma haberleri ile gündeme gelen kripto para ilk olarak yaşanan bir intihar olayı ile gündeme gelmişti.

Beraber yaşadığı annesi, babası ve kız kardeşini öldüren kişinin kripto para nedeni ile yüksek miktarda para kaybettiği ve bu nedenle intihar ettiği halası tarafından iddia edilmişti. Sürekli olarak kazandırdığı yönündeki haberler ile insanlara umut aşılanan kripto paralara olan ilgi arttı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU: KRİPTO PARANIN PİYANGODAN FARKI YOK GALİBA! 

Pek çok gazetede köşe yazarlığı yapan Mutlu Tönbekçi instagram hesabından yapmış olduğu paylaşım ile kripto paralar ile olan sınavını takipçileri ile paylaştı.

Tönbekçi hiçbir zaman şans oyunlarından zaten para kazanmadığını belirterek "O zaman kripto para yok tabii. Ama bunun da piyangodan farkı yok anladığım (veya anlamadığım) kadarıyla. Fakat kadının dediği YİNE çıktı anasını satayım... Millet ev araba aldı ben kaybettiğim bin iki yüz seksen dört lira 35 kuruşum yerine gelsin diye kafayı yiyorum burada... Zira kripto para işinden para kazananlar her kimselerse o bizler değiliz, olamayız. Sokma akılla girdik bir kere nasıl çıkacağımı bilemiyorum.." dedi.Yapılan haberler sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama daha yayımlayan Tönbekçi mizah amaçlı bir paylaşım yaptığını belirterek kimsenin kendisini dolandırmadığını, bile isteyerek kripto para aldığını, mağdur olmadığını sadece yaşadığı deneyimleri aktardığını dile getirdi.
Yorumlar (2)
Baba 2 ay önce
Mal olmasa kaybetmez
hasan ali 1 ay önce
1200 tl nedir Allah aşkına kayıba bak sen bir gecede yersin oparayı yokı zararını açıklayacakmış hadi oradan