Ünlü Stratejist Altın Yatırımı Yapacakları Uyardı: Risk Çok Fazla, Temkinli Duruş Sergilenmeli!

Stratejist Yeliz Karabulut altın fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Rekor üstüne rekor kıran ve 3 bin doları görebileceği iddia edilen altın fiyatları hakkında yatırımcılara yoğun kar satışı uyarısında bulunan Karabulut geçmiş dönemlerden örnekler vererek aceleci olmayın uyarısında bulundu. Elinde altını olanlar ne yapmalı, altın almak ve satmak için doğru zaman mı, altın fiyatları ne olur, altın almalı mı, altındaki yükselir sürer mi, altın ne olacak?

Ünlü Stratejist Altın Yatırımı Yapacakları Uyardı: Risk Çok Fazla, Temkinli Duruş Sergilenmeli!

Altından yeni rekor haberleri gelmeye devam ederken baş döndüren getiri yeni yatırımcıları da altına çekiyor. 

ALTIN FİYATLARI SERT SATIŞ HAREKETLERİ İLE DÜŞEBİLİR! 

Konu hakkında A Para kanalına açıklamada bulunan Stratejist Yeliz Karabulut "Diğer taraftan V şeklinde toparlanmayı verilerde de görebilirsek, hızlı bir enflasyon gelme olasılığı da var. Bu da altın fiyatlarına 2011-2013'de olduğu gibi sert satış baskısı getirebilir" diyerek altına yatırım yapmak isteyen kişilere temkinli olmaları yönünde çağrıda bulundu. 

Ons altının fiyatının şu anda teknik olarak 2 bin 300 dolar seviyesini işaret ettiğini belirten Karabulut aşağı yönlü hareketin başlaması halinde ise 1925 dolar seviyesinin takip edileceğini söyledi. 

Belirlenen yeni direnç noktasının kırılması halinde bir anda ons altın fiyatının 400 dolara kadar değer kaybedebileceğini belirten Karabulut altın fiyatları için riskin çok yüksek olduğunu, bu nedenle de yeni yatırımcıların altın konusunda yatırımlarının küçük bir bölümünü kullanmalarının daha doğru olabileceğini söyledi. 

Altının ons fiyatı 2 bin doları geçerek büyük bir rekor kırarak tüm zamanların tarihi rekorunu alt üst etmiş, gram altın da 450 lira bandını aşmıştı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)