Uzman İsim İkinci El Araçların Fiyatlarının Düşeceği Tarihi Açıkladı!

İkinci el araç piyasasında büyük bir fiyat artışı yaşanmaya devam ederken Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç önemli açıklamalarda bulundu.

Uzman İsim İkinci El Araçların Fiyatlarının Düşeceği Tarihi Açıkladı!

İkinci el araç piyasasında büyük bir fiyat artışı yaşanmaya devam ederken Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç önemli açıklamalarda bulundu. Aydın Erkoç NTV canlı yayının yaptığı açıklamada araç fiyatlarının düşeceği tarihi de söyledi.

Türkiye'de son ayların en çok tartışılan konusu ikinci el araç piyasasında otomobil fiyatlarının fahiş oranlarda zamlanması oldu. Vatandaşlar bu zamlar sonrasında araç satın alamaz hale gelirken araç fiyatlarının ne zaman düşeceği büyük bir merak konusu oldu. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç NTV'de katıldığı cablı yayında bu konuda değerlendirmelerde bulundu.İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİİkinci el araçların fiyatlarının yüksekliğine değinen Aydın Erkoç, “Bu piyasada araç fiyatlarının yükselmesinin çok sayıda sebebi var. Bunlardan en önemlisi 2019 senesinin son çeyreğinde meydana gelen sıkıntılar ve kur artışıdır. Dövizin yükselmesi ile yurt dışından araç getiren şirketler siparişlerini iptal ettirmek zorunda kaldılar. Piyasada bir arz sıkıntısı çıktı. Bunun üzerine koronavirüs süreci başlayınca araç fiyatları tutulmaz hale geldi.” dedi.OTOMOBİL FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEKİkinci el piyasasında araç fiyatlarının düşüşü ile alakalı olarak da konuşan Aydın Erkoç, “Fabrikalar tam kapasite ile üretime Haziran ayında başladılar. Türkiye'nin otomobil siparişlerinin gelmesi 3 ayı buluyor. Olağanüstü bir durum yaşanmazsa Kasım ayında bayilerin elinde çok sayıda sıfır araç olacak. Liste fiyatları ile satışa konulacak olan sıfır araçlar ikinci el piyasasında da bir fiyat düzenlemesine sebep olacak. Bu nedenle Kasın sonu Aralık başı gibi ikinci el araçların fiyatlarında bir gerileme olacak.” ifadelerini kullandı.Otomotiv sektörünün uzmanları son günlerde ikinci el araç fiyatlarında düşüş için sonbahar aylarını işaret etmeye başladılar. Otomobil satın alacak olan vatandaşlar bu nedenle son günlerde ikinci el piyasasından araç satın alırken oldukça çekingen davranmaya başladılar.Emlak365.com


Yorumlar (0)