Uzman İsimden Piyasayı Sarsan Bitcoin Yorumu! BTC Sert Düşecek, Yüzde 50 Değer Kaybedecek!

Kripto para piyasaları ile alakalı olarak belirsizlikler sürmeye devam ederken uzman isimlerin tahminleri ve öngörüleri gelmeye devam ediyor. Guggenheim Partners CIO'su Scott Minerd tarafından Bitcoin hakkında yeni bir tahminde bulunuldu.

Uzman İsimden Piyasayı Sarsan Bitcoin Yorumu! BTC Sert Düşecek, Yüzde 50 Değer Kaybedecek!
Dünyada kripto para çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Kripto paralar arasında en yüksek işlem hacmine sahip olan para birimi Bitcoin son bir haftalık süreçte yatırımcılarına ciddi boyutlarda kayıplar getirdi. Bu kayıpların boyutunun yüksek olması üzerine Bitcoin'in fiyatlamasına ve yorumlarına yoğun bir ilgi gösteriliyor.

BİTCOİN YORUMLARI

Kripto para piyasasına olan hakimiyeti ile tanınan Guggenheim Partners CIO'su Scoot Minerd tarafından Bitcoin hakkında yeni bir yorum yapıldı. Bitcoin yorumu ile piyasayı adeta sarsan Scott Minerd hem düşüş hem de yükseliş tahmininde bulundu. Dünyanın en çok bilinen kripto parası Bitcoin'in çok geniş bir bant aralığında fiyatlanmaya hazırlandığını söyleyen Scott Minerd çarpıcı uyarılar yaptı.

BİTCOİN 20 BİN DOLARA DÜŞEBİLİR!

Bitcoin en çok yatırım yapılan kripto para olarak büyük bir ilgi ile takip ediliyor diyen Scott Minerd, “Bitcoin'in son dönem fiyatlamasını yakında takip ediyoruz. Bu kripto parada kısa vadede büyük bir hareketlenme meydana geldi. Şimdi ise köpük oluştu diyebiliriz. Bundan dolayı Bitcoin'de ben sıranın çok ciddi bir düzeltme hareketine geldiğine inanıyorum.” dedi.

Bitcoin'in olası düzeltme hareketine ilişkin verileri de aktaran Scott Minerd, “Bitcoin için ciddi ciddi artık 20 Bin ve 30 Bin dolar rakamlarını düşünmemiz gerekiyor. Bu da teknik olarak yüzde 50 oranında bir fiyat gerilemesine karşılık geliyor. Geçmişe baktığımızda ise bunun imkansız olmadığını görüyoruz. Bitcoin zaman zaman yaptığı düzeltme hareketleri ile yarı yarıya değer kaybını çok defa yaşadı.” ifadelerini kullandı.

UZUN VADEDE BİTCOİN KAZANDIRIR

Uzun vadede Bitcoin için karamsar olmadığını söyleyen Scott Minerd, “Bitcoin düzeltme hareketi yapıp geriye düşse de yine geçmişe baktığımızda her defasında bu kripto paranın düştüğü noktanın ötesine erişebildiğini gördük. Bundan dolayı önce bir düzeltme hareketi ile gerileme ve ardından hızlı bir sıçrayış beklentisi içerisindeyim. Uzun vadede Bitcoin yatırımı yapanlar kendilerini güvende hissetmeliler. Teknik analizlere göre uzun vadede Bitcoin için geçerli fiyatlamalar 400 bin dolar ile 600 bin dolar arasında görülüyor.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)