Uzman Yorumu: İslam Memiş Altın ve Gümüş Fırtınası Sürecek Dedi, Tarih Vererek Sakın Satmayın Dedi!

Başarılı altın tahminleri ile dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş elinde altını olanlar dikkat sözleri ile uyarıda bulunarak altın ve gümüş fiyatları için fırtına devam edecek dedi.

Uzman Yorumu: İslam Memiş Altın ve Gümüş Fırtınası Sürecek Dedi, Tarih Vererek Sakın Satmayın Dedi!
Başarılı altın tahminleri ile dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş elinde altını olanlar dikkat sözleri ile uyarıda bulunarak altın ve gümüş fiyatları için fırtına devam edecek dedi. Altın fiyatları düşecek mi, yükselir mi, ne olur?

Emlak365.com  / Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş elinde altını olan kişiler ve altın yatırımı yapmak isteyen kişilere yönelik açıklamalarda bulundu. Altın fiyatlarında son günlerde büyük bir dalgalanma yaşanırken özellikle de koronavirüs aşı haberleri ve mutasyon haberleri arasında altın fiyatları sert iniş ve çıkışlar yaşadı.

YÜKSEK FİYATTAN ALTIN, GÜMÜŞ VE DOLAR ALANLAR NE YAPMALI, ALTIN VE DOLAR SATMAK İÇİN UYGUN ZAMAN MI, ALTIN SATMALI MI, BEKLEMELİ Mİ?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaya değinen İslam Memiş yıl sonuna kadar dalgalı seyrin devam edeceğini belirterek "Yeni virüs vakaları ile alakalı yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. İngiltere, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde mutasyonu uğrayan virüs haberleri sonrasında uçuşlar iptal edilirken halk istasyonlara akın ederek şehirden kaçmaya çalışmış.

Amerika'da ise teşvik paketi açıklandı. FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalarda da tedirginlik yaşanmıştı. Amerikan Senatosu teşvik paketini imzaladı. Emtia fiyatlarını destekleyen bir karar açıklanmış oldu. Ancak İngiltere'de başlayan yeni virüs haberleri borsalarda sert düşüşe neden olurken dolar kurunda da yükseliş trendini destekleyebilir. Jeopolitik riskleri arttıran gelişmeler de yaşanıyor.

Yüksek fiyattan altın, gümüş veya döviz almış olanlar; Sabrınızın son aşamasına geldiniz. Önümüzdeki haftadan sonra sıra sizde. "Hemen satmayın" Ancak maliyet seviyenizi görür görmez hemen satmayın! Bu kez de gerilesin diye üzülerek sabredersiniz. Altın ons 1.889’dan 1.877 dolara, Gram altın 469 liradan, 458 liraya, Gümüş ons 26,10 liradan 25,65 liraya, Gümüş gram 6,49 liradan 6,30 liraya geriledi. Bugün yüzde 50 alımın uygun olacağını belirttim. Umarım Pazartesi fırsat verir yüzde elliyi alır yılı kapatırız.

Yine Çin ile Amerika arasında ticaret savaşları ve yaptırım açıklamalarda geldi. Irak'ta yine devaülasyon yapıldı. Piyasalar çok çok bahar havası beklentisi yaşayacağı bir dönemde yer almıyoruz. Altının ons fiyatında yaşanan yükselişler sürebilir.

Gram altının fiyatı tekrar 480 TL seviyesini görebilir. Merkez Bankası faiz kararını gördükten sonra daha sağlıklı yorumla yapabiliriz. Gram altın direnç noktasını kırabilirse 507 TL seviyesini görebilir" sözleri ile yeni gram altın hedefini duyurdu.

NOT: Haberde yer alan ifadeler Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından açıklanmış olan değerlendirmeler olup, Emlak 365 olarak dolar ve altın tavsiyesi verilmemiş, son dakika gelişmeleri paylaşılmıştır.
Yorumlar (0)