Uzman Yorumu ve Teknik Analiz: Gram Altın Yeniden 500 TL Olur Mu? 2021 Altın Fiyatları Tahminleri!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatları için 2021 yılı beklentilerini açıkladı.

Uzman Yorumu ve Teknik Analiz: Gram Altın Yeniden 500 TL Olur Mu? 2021 Altın Fiyatları Tahminleri!
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatları için 2021 yılı beklentilerini açıkladı. Altının gram fiyatı yeniden 500 olur mu, ons altın 2 bin doları aşar mı, 2021 altın tahminleri neler, altın fiyatları 2021'de ne olur, yükselir mi, düşermi

2021 yılına sayılı günler kala altın fiyatları dalgalı hareket etmeye devam ediyor. Özellikle de koronavirüs aşı haberleri, mutasyon gelişmeleri ve yeni vaka sayıları altın fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ederken ülkelerin açıklanan ekonomik verileri de fiyatları anlık olarak değiştiriyor. Düşen altın fiyatları yüksek fiyatla alım yapan kişileri tedirgin ederken aynı zamanda altına yatırım yapmak isteyenler için de yakından takip ediliyor.

2021 ALTIN TAHMİNLERİ! 

Konu hakkında açıklama yapan Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş "Bu süreçte altının gram fiyatının 540 TL’den 440 TL’ye kadar gerilediğini bu günlerde ise 450-460 TL bandında dengelendiğini görüyoruz.  Özellikle vaka sayılarındaki artışlar, küresel ekonomilerdeki büyümeye dair endişeleri tekrar gündeme getiriyor, bu da emtia fiyatlarını olumlu yönde destekleyen faktörler olduğu için uluslararası piyasalarda altının ons fiyatının 2020 dolar seviyelerine çıkmasına neden olabilir.

Yani tekrardan 2000 dolar seviyesinin üzerinde bir altın fiyatı görebiliriz buda içeride gram altının hızlı bir şekilde 480 TL seviyesinin üzerine ataklar yapmasına neden olabilir. Bundan dolayı vatandaşlar bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirebilir" sözler ile altın fiyatlarında 2021 yılında 2020 yılında olduğu gibi çok sert yükselişler ve büyük kırılma noktaları beklemediğini dile getirdi.

2021 YILINDA ALTINA MI YOKSA GÜMÜŞE Mİ YATIRIM YAPILMALI?

2021 yılının 2. çeyrek sonu itibari ile altın ve gümüş fiyatlarında düşüş yaşanacağını beklediğini dile getiren İslam Memiş yeni yılda altından ziyade gümüşün daha yüksek bir getiri sağlayacağı beklentisinde olduğun açıkladı.

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olmamakla beraber İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalara yer verilmiştir.
Yorumlar (0)