Uzmanından Altın Yorumu: Derin Dalga Resesyon Etkisi İle Yeni Ralli Yaratacak, Altın Fiyatları Uçacak!

Altın fiyatları ekonomide dalgalanma ile savrulmaya devam ederken sert düşüş ve yükselişler gösteren fiyatların ardından yatırımcılar da yön belirlemekte zorlanmaya başlamıştı. Süreçte altın yorumları, uzman görüşleri ve önerileri de yakından takip ediliyor. CPM Group genel müdürü Jeff Christian altın tahmini ile büyük yankı uyandırdı. Altında yön ne olur, altın fiyatları düşer mi, yükselir mi, elinde altını olanlar ne yapmalı, altın almak için doğru zaman mı?

Uzmanından Altın Yorumu: Derin Dalga Resesyon Etkisi İle Yeni Ralli Yaratacak, Altın Fiyatları Uçacak!
Pandemi nedeni ile tüm dünyada yaşanan ekonomik dalgalanma emtia fiyatlarını da etkiledi. Koronavirüs salgınının ilk patlak verdiği dönemde gelen kısıtlama kararları ile yukarı yönlü ivmelenen altın fiyatları tüm dünyada rekor üzerine rekor kırmış, 2020 yılının son çeyreğinde yaşadığı değer kaybına rağmen 2020 yılının en çok getiri sağlayan yatırım aracı olmuştu.

2021 yılına aşı haberlerinin etkisi ile değer kaybederek giriş yapan altın fiyatları tüm zamanların en kötü Ocak ayını yaşamış değer kaybı sertleşmişti. Ardından başlayan normalleşme süreci ile yeniden artan vaka sayıları, gelen yeni kısıtlamalar ve ekonomileri ayakta tutmak adına piyasaya pompalanan nakit para ile altın fiyatları yeniden toparlanmaya geçmişti.

2021 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken hem elinde altını olanlar hem de altın borcu bulunanlar ve altın almak isteyen kişiler uzmanların altın yorumları ile fiyat tahminlerini daha da yakından takip etmeye başladılar.Uluslararası piyasalarda da altın en çok konuşulan yatırım araçları arasında yerini korurken CPM Group genel müdürü Jeff Christian yapmış olduğu altın yorumları ve altın fiyatı tahmini ile piyasaları sarstı. Christian yapmış olduğu değerlendirmesinde dünya genelinde yaklaşmakta olan bir resesyon dalgası olduğunu iddia ederek bu dalganın altın fiyatlarını yukarı yönlü iteceğini iddia etti.

RESESYON DÜNYAYI VURACAK, ALTIN RALLİSİ İLE FİYATLAR UÇACAK! 

Christian yapmış olduğu altın fiyatları analizi ile dünya ekonomisi etkisi altına olacak olan bir resesyonun 2023 yılından 2025 yılına kadar dünyayı vuracağını belirterek bu dalganın ardından piyasalarda yeni bir altın rallisi fırtınası yaşanacağını belirterek dünya genelinde daha fazla durgunluğun kaçınılmaz bir son olduğunu belirterek resesyonun nedeni olarak ise borç piyasasında yaşanabilecek sorunları gösterdi.İnsanların kriz anında korkarak her zaman altına yöneldiğini belirten Christian "Oldukça korkunç ve sorunlu geçen bir 2020 yılı yaşadık. Bu nedenle güçlü bir toparlanma içerisindeyiz ve IMF bu sinyalleri görerek büyüme tahminlerini yükseltti. GSYİH tahminleri yükseldi. 2021 ve 2022 yılında bu berbat yılı geride bıraktığımız için hızlı bir toparlanma yaşayacağız. Ancak devam eden açık problemleri, aşırı üretim kapasitesi, ticari gayrimenkul fazlalığı gibi çok sayıda sorunumuz var" diyerek bu sorunların 2023 yılından itibaren resesyon etkisini tetikleyebileceğini, bunun da altın fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettireceğini dile getirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler CPM Group genel müdürü Jeff Christian tarafından yapılan açıklamalardan  derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Emlak365.com 
Yorumlar (0)