Uzmanından Kripto Para Yatırımı Yapacaklara Altın Tasviyeler! Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son dönemlerde kripto paralara yatırım yapanların sayısı artınca bu piyasaların kuralları yeniden yazılmaya başlandı. Kripto para piyasalarında nasıl yatırım yapılmalı? Kripto para satın alırken nelere dikkat edilmeli? Kripto para analisti Lark Devis kripto para yatırımı yapacaklara ve özellikle Bitcoin'e parasını yatıracaklara ilzeyecekleri yollar hakkında tavsiyelerde bulundu.

Uzmanından Kripto Para Yatırımı Yapacaklara Altın Tasviyeler! Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Dünya finans piyasasının yeni üyelerinden olan kripto paralar popüler oldukları kadar büyük bir belirsizliği de içlerinde barındırıyorlar. Bu belirsizlik nedeniyle çok kişi Bitcoin yatırımı yapıp zarar edebiliyor. Her finans piyasasının kendisine özgü kaideleri bulunuyor. Bunları bilmeden yatırım yapmak bazen kar yerine zarar ettirebiliyor.

ANA HEDEF SERMAYEYİ KORUMAK

Kripto para piyasalarında nasıl yatırım yapılması gerektiğine dair kripto para piyasası analisti Lark Devis açıklamalarda bulundu. Özellikle boğa piyasasında sık sık yapılan hatalardan yola çıkarak uyarı yapan Lark Devis, “Yatırımcılar öncelikle kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla para ile kripto para yatırımı yapmamalıdır. Ayrıca bilinçsizce yatırım da büyük zararları beraberinde getirir. Örneğin ev kirası için ayırdığınız parayı kaldıraçlı bir işlemde kullanırsanız zarar edersiniz. Ana hedef kazanmak olursa yine yatırımcılar kaybederler. Kripto para piyasasının ana felsefesi öncelikle kaybetmemek üzerine kuruludur. Sermayeyi korumayı başarmadan kazanç sağlayamazsınız. Risk yönetimini de buna bağlı olarak yapmalısınız.” dedi.

PARÇA PARÇA SATIŞ YAPILMALI

Riske göre hareket edilmesi gerektiğini söyleyen Lark Devis, “Yüksek riskli altcoinler varlıkların yüzde 3'ünü geçmemelidir. Risk ne kadar büyükse kayıp da büyük olur. Ayrıca araştırmadan yatırım yapılmamalıdır. Fırsatı kaçırıyorum diyerek yapılan hamleler zarar getirir. Bir kripto para yükseldiğinde ondan hemen çıkılmamalıdır. Parça parça çıkış yapılırsa hem risk dağıtılır hem de yükselişten daha fazla pay elde edilir.” ifadelerini kullandı.

YATIRIM SEPETİ YAPIN

Varlıklarının tamamını kripto paralara yatıranların hata yaptığını söyleyen Lark Devis, “Bazı yatırımcılar yalnızca kripto para yatırımı yapıyorlar. Oysa kripto para piyasasında siz hangi kripto parada olursanız olun Bitcoin düşüşe geçince hepsi düşüyor. Bu nedenle yatırım sepeti yapılmalıdır. Bu sepette kripto para piyasası dışında da varlıklara yer verilmelidir.” şeklinde konuştu.

Not: Yatırım tavsiyesi verilmemektedir.

Emlak365.com
Yorumlar (0)