Uzmanlar Açıkladı: Altında Kritik Baraj Aşıldı, Ons, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Direnç Seviyesini Kırdı!

Elinde altını olanları sevindirecek açıklamalar geldi. Ekonomistler uzun süredir altın fiyatlarında aşağı yönlü yaşanan yoğun satış baskısının kırıldığını belirterek gram altın, çeyrek altın ve ons altının fiyatında kritik seviyenin aşıldığını duyurdu. Peki, altın fiyatları yükselmeye devam eder mi, gram altın, çeyrek altın fiyatı ve ons altının fiyatları bugün ne kadar, 15 Eylül 2020 tarihli güncel altın fiyatları listesi haberimizde...

Uzmanlar Açıkladı: Altında Kritik Baraj Aşıldı, Ons, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Direnç Seviyesini Kırdı!

Altın fiyatları dünya genelinde dalgalı seyretmeye devam ederken ons altının fiyatı uzun süredir kırmaya çalıştığı 1950 dolar barajını sonunda aştı. 

ONS ALTININ FİYATI 1950 DOLAR BARAJINI HIZLI GEÇTİ! 

Uzun süredir korana virüs salgınında aşının bulunduğu haberlerinin gelmesi üzerine bir miktar geri çekilme yaşayan ons altının fiyatı vaka sayısının hızlı artması ve rekor oranda artış yaşayan İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde zorunlu yasak kararlarının yeniden uygulamaya alınması ile hızla yükselişe geçti. 

Yaşanan yükselişin ardından ons altının fiyatı bugünde güne yükseliş eğilimli başladı ve 1960 dolar sınırının hemen üzerinde tutunmayı sürdürdü. Ons altın alış fiyatı 1965,63 dolar ve satış fiyatı 1966 dolar üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 

15 EYLÜL 2020 SALI GÜNÜ GRAM ALTIN BUGÜN KAÇ TL, NE KADAR OLDU?

Ons altından güçlü destek gören gram altın fiyatı da iç piyasada yükseldi. 

(Tablolar Big Para sitesinden alınmıştır) 

Yaşanan yükselişin ardından gram altın 470 lira barajını aştı. Gram altının alış fiyatı bugün 473,17 lira ve satış fiyatı ise 47,25 lira seviyesinin üzerinden işlem görmeye başladı. 

ÇEYREK ALTIN, YARIM ALTIN VE 22 AYAR BİLEZİĞİN GRAM FİYATI BUGÜN NE KADAR, KAÇ LİRA OLDU?

Ons altın cephesinden güçlü destek gören altın fiyatları yükselirken bu yükseliş çeyrek, yarım altın ve 22 ayar bileziğin gram fiyatlarına da yansıdı. 

Çeyrek altın 767,30 lira alış ve 776,90 lira satış fiyatı ile işlem görürken yarım altın alış fiyatı bin 530 lira ve satış fiyatı ise bin 552,40 lira oldu. 

22 ayar bileziğin alış fiyatı 429,80 lira ve satış fiyatı ise 431,50 lira üzerinden işlem görüyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)