Vadeli USD Hesabı! 10.000 Dolar 32 Günlük Faizle Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Bankada dolar birikimi olan müşteriler, bu birikimlerinin vadeli dolar hesabında değerlenmesini talep ettiklerinde bankaların sundukları farklı faiz oranları ile karşılaşacaklar.

Vadeli USD Hesabı! 10.000 Dolar 32 Günlük Faizle Ne Kadar Kazanç Sağlar?
Bankada dolar birikimi olan müşteriler, bu birikimlerinin vadeli dolar hesabında değerlenmesini talep ettiklerinde bankaların sundukları farklı faiz oranları ile karşılaşacaklar. Şubat 2021 döneminin son haftasında vadeli dolar hesabı faiz oranlarını yenileyen bankalar için güncel oranları araştırdık.

EN YÜKSEK VADELİ DOLAR HESABI FAİZ ORANI

Dolar birikimlerini değerlendirmek isteyenler için sunulan faiz oranlarında bazı bankalar ön plana çıkıyor. Dolar birikimlerine en yüksek faizi sağlayan banka Odeabank olurken Burgan Bank, Fibabanka ve Alternatif Bank'ta sundukları faizlerle dikkat çeken diğer bankalar oldular.

Vadeli dolar hesabında en yüksek faiz oranı yüzde 2.10 ile Odeabank'a ait. Bu faiz oranının dışında 3 özel banka, Burgan Bank, Fibabanka ve Alternatif Bank müşterilerinin döviz birikimlerini yüzde 2.00 oranıyla değerlendiriyor. Bu bankaların dışında diğer bankaların vadeli döviz hesabı faiz oranları ise yüzde 0.65, yüzde 0.25, yüzde 20 gibi oranlarda yer alıyor.

10.000 DOLAR NE KADAR KAZANÇ SAĞLAR?

Dolar birikimlerini vadeli hesapta değerlendirmek isteyenler için en yüksek faizi sağlayan 4 bankanın sunduğu oranların kazanç tablolarını hesapladık.Odeabank Oksijen USD Hesabı ile 10.000 Dolar birikimi değerlendirmek isteyen bir müşteri 32 gün sonunda 14.73 Dolar kazanç sağlar. Alternatif Bank VOV USD Hesabı, Burgan Bank Dijital USD Hesabı ve Fibabanka Kiraz USD Hesabı üzerinden birikimlerini değerlendirmek isteyenler için yüzde 2.00 faiz uygulanacak. Yüzde 2 vadeli dolar hesabı faiz oranıyla 10.000 dolarını değerlendirmek isteyen bir müşteri 32 gün sonunda 14.03 dolar kazanç elde eder.
Yorumlar (0)