Vaka Sayısında Yeni Rekorlar Sonrası FED Başkanı Powell'dan Küresel Ekonomi Uyarısı! Gelecek Birkaç Ay Zorlu Olabilir

Amerika ve çoğu Avrupa ülkesinde yeniden çok yüksek rakamlara ulaşan Covid-19 vaka sayılarına ilişkin ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'dan değerlendirme geldi.

Vaka Sayısında Yeni Rekorlar Sonrası FED Başkanı Powell'dan Küresel Ekonomi Uyarısı! Gelecek Birkaç Ay Zorlu Olabilir

Amerika ve çoğu Avrupa ülkesinde yeniden çok yüksek rakamlara ulaşan Covid-19 vaka sayılarına ilişkin ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'dan değerlendirme geldi. Salgının ekonomik tehlikesine değinen Powell önümüzdeki birkaç ayın çok zorlu geçebileceğini ifade etti.

Koronavirüs vaka sayılarına dair gelen veriler kış ayları öncesi tehlikenin boyutunu anlamaya yetiyor. ABD ve çoğu Avrupa ülkesinde günlük vaka sayılarında yeni rekorlar kırılıyor. Kış ayları ve soğuk havalar öncesinde artan vaka sayılarına dair ise uzmanlar tedbir önlemlerini sık sık dile getiriyorlar.SALGININ KÜRESEL PİYASALARA EKONOMİK ETKİSİVaka sayılarında yaşanan yeni rekorlar salgının ekonomik boyutunun endişelerini de artırdı. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell bu endişelere dair yeni değerlendirmlerini paylaştı. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Merkez Bankacılık 2020 Forumu kapsamında ekonomik sorunları ele alan Powell aşı çalışmalarının sonuçlarına dair temkinli bir yaklaşım sergiledi.Aşı çalışmalarının olumlu etkilerine dair henüz çok erken ifadelerini kullanan Powell Kovid-19 vakalarındaki artışın son dönemde kaydedilen ekonomik toparlanmayı zayıflatabileceğine dikkati çekt. Sağlam bir toparlanma kaydedildiğinin altını çizen Powell bu ilerlemenin salgının daha da yayılması durumunda risk altında olacağını söyledi. Konuşmasının devamında "Virüs yayılırken, gelecek birkaç ay zorlu olabilir." değerlendirmesinde ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell  kongrenin mali politika konusunda daha fazlasını yapması gerektiğini ifade etti.Emlak365.com


Yorumlar (0)