Vakıf Katılım'dan 2. El Otomobil Alım Satımında Dolandırıcılığa Son Veren Yeni Sistem!

Vakıf Katılım tarafından devreye sokulan güvenli ödeme sistemi ile araç alım satım işlemlerinde dolandırıcılık ihtimali ortadan kaldırılıyor. Ayrıca işlemlerin tamamen dijital ortamlarda yapılmasından dolayı alıcıların ve satıcıların nakit taşıma yükleri de ortadan kaldırılıyor. 

Vakıf Katılım'dan 2. El Otomobil Alım Satımında Dolandırıcılığa Son Veren Yeni Sistem!

Vakıf Katılım son dönemlerin kanayan yarası haline gelen ikinci el otomobil alım satımlarında dolandırıcılıklara engel olabilecek bir uygulamayı devreye soktu. Güvenli ödeme yöntemi ile otomobillerin devri ile ödemelerin aynı anda el değiştirmesi sağlanabiliyor. Bu sistemi kullananlar güvenli bir şekilde ikinci el otomobil alım satımı yapabilecekler. 

İKİNCİ EL OTOMOBİL SATIŞINDA GÜVENLİ ÖDEME YÖNTEMİ

Vakıf Katılım ile Türkiye Noterler Birliği arasında yapılan iş birliği ile devreye giren bu yeni sistemde araç bedeli güvence altına alınıyor. Ayrıca aynı sistemde araçların mülkiyetleri de güvenli bir şekilde el değiştirebiliyor. Hem satıcılar hem de alıcılar bu yeni ödeme sistemi ile dolandırılma riskini sıfırlıyorlar. 

İşlemlerin dijital ortamda yapılmasından dolayı vatandaşlar herhangi bir mağduriyet yaşamıyorlar. Devir işlemi yapılır yapılmaz ilgi noterden Vakıf Katılım'a bir onay gönderiliyor. Eş zamanlı olarak da Vakıf Katılım tarafından güvence altına alınan satış bedeli de satıcının banka hesabına aktarılıyor. Bu şekilde alım satımlarda paraya bile dokunmadan tamamen dijital ortamlarda ticari işlemler yapılabiliyor. 

ÖNCE DEVİR HEMEN ARDINDAN PARA TRANSFERİ

Vakıf Katılım'ın yeni hizmeti hakkında açıklamalarda bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Güvenli Ödeme Sistemi ile ikinci el araç alım satımlarında müşterilerin endişe duydukları tüm riskleri ortadan kaldırıyoruz. Dijital kanallarımızda verilecek talimatlar sonrası satış yapacak olan müşterimiz ile aracı alacak kişinin noterde gerçekleştirecekleri alım satım işlemi güvence altına alınıyor. Sistem Türkiye Noterler Birliği Güvenli Ödeme hesabına alıcı tarafından aktarılan tutarı bloke ediyor. Satış gerçekleştiğinde ise Türkiye Noterler Birliği'nden bizim sistemimize bir referans kodu geliyor. Ardından para aktarımı gerçekleşerek güvenli şekilde işlem yapılıyor.” dedi.

Vakıf Katılım'ın müşterilerine yönelik dijital çözümler üretmeye devam edeceğini söyleyen İkram Göktaş, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre dijital hizmetlerimizi şekillendirip geliştiriyoruz. Teknolojik altyapımız sürekli güncelleniyor. Yeni uygulamalarla müşterilerimizin finansal işlemlerine çeşitli kolaylıklar getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)