Vergi Borcu Yapılandırmasının Son Günleri! Bu Hafta Sonu Vergi Daireleri Açık Olacak Mı?

Şuan itibari ile yapılandırma ve borç ödeme işlemleri vergi dairelerinden yapılabiliyor. 1 Mart son gün olacağı içi ve hafta başında yoğunluk olmaması için vergi borcu olan kişiler sadece vergi dairesine gitmek kaydı ile dışarı çıkıp, işlemlerini yapabilecekler.

Vergi Borcu Yapılandırmasının Son Günleri! Bu Hafta Sonu Vergi Daireleri Açık Olacak Mı?
Şuan itibari ile yapılandırma ve borç ödeme işlemleri vergi dairelerinden yapılabiliyor. 1 Mart son gün olacağı içi ve hafta başında yoğunluk olmaması için vergi borcu olan kişiler sadece vergi dairesine gitmek kaydı ile dışarı çıkıp, işlemlerini yapabilecekler. Bu kapsamda 1 Mart’ta da devem edecek olan ödeme ve yapılandırma işlemlerinde daha az bir yoğunluk oluşacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Vergi Borçlulara Yok!

1 Martta yoğunluğun tek güne yığılmaması için vergi dairelerinin hafta sonu açık olması kararı alırken, sınırlı bir güzergah içinde vergi dairesine ulaşım sağladıklarını belirten polise HES kodunu gösteren ve belgelerini gösteren kişiler, işlemlerini yapmaya gidebilecekler.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler kapsamında 1 Mart Pazartesi günü ise vergi dairelerinde işlem yine devam edecek, anacak yoğunluk yüksek olmayacak. Bugün vergi dairelerin 81 ilde çalışacak ve her biri açık olacak. Bu yüzden vatandaşların kendilerine en yakın konumda olan bölgelerden işlem yapmaları rica ediliyor. Bu kapsamda en iyi koşullar yakalanacak.

Belge Göstermek Şart!

Genelge kapsamında vergi borcunu bugün yapılandırmak isteyen veya vergi borcunu bugün ödemek isteyen vatandaşlar, şuan vergi dairelerine gidebilirler. Tercih edenler işlemlerini Pazar günü de geçekleştirebilirler. Diğer yandan vatandaşları yolda polis’in kontrol etmesi halinde ise ‘’ vergi borç yapılandırma başvuru formunun’’ gösterilmesi gerekiyor. Bu formu ve HES kodunu polise gösteren vatandaşlar sıkıntısız şekilde yolculuklarına araçları ile veya yayan devem edebilecekler.

Eğer kişi vergi borcu ödemeye gittiğini belirttiği halde başvuru formunu göstermez veya borca ilişkin bir evrak iletmez ise adresine ceza kesimi ardından geri gönderilecek. Vatandaşlar bu yüzden bu sabah itibari ile kapsamlı bir açıklama ile uyarıldılar. Tercih edenler ise şuandan itibaren vergi dairelerine araçları ile veya en yakın yere yürüyerek ulaşım sağlayabiliyorlar.
Yorumlar (0)