Wall Street Çarpıcı Bitcoin - Altın Grafiği Yayınladı! BTC Artınca Altın Düşüyor!

Analistler BTC’nin 2020 ekonomik şoklarına verdiği tepki dolayısı ile yeni güvenli liman olarak görülebileceğini ifade ettiler.

Wall Street Çarpıcı Bitcoin - Altın Grafiği Yayınladı! BTC Artınca Altın Düşüyor!
Analistler BTC’nin 2020 ekonomik şoklarına verdiği tepki dolayısı ile yeni güvenli liman olarak görülebileceğini ifade ettiler. Piyasaya ilişkin 1 milyon dolar üzerinden bir teşvik açıklanması halinde altın fiyatlarında düşüş meydana gelebiliyor. Aynı durumda BTC için ise ağır senaryolar gündeme gelmiyor.

BTC Neden Sert Düşüş Yaşamıyor?

Analistler BTC’nin ekonomik değişimlere karşı güçlü durabilmesinin altında yatan sebebin ise küresel ve erişilebilir nitelikleri olduğunu belirttiler. Bir Avrupa veya Amerika vatandaşı için altın satın almak online olarak kolay olabilirken, Afrika’da olan kişilerin bunu yapması oldukça zorlaşıyor. Analistler Nijerya’da enflasyonun oldukça yüksek olmasının ve altın alımının kısıtlı olmasının Afrika’yı kripto para birimlerine daha çok yönlendiren sebep olduğunu açıkladılar.BTC jeopolitik şoklar halinde çok hızlı bir şekilde dinamik fiyat değerlerine geri dönüş yapabiliyor. BTC’nin bu avantajı ise altın yatırımcıları için endişe yaratıyor. Çünkü veriler incelendiğinde altın fiyatının düşüşünde BTC fiyatında artış kaydedildiği görüldü. Birçok kez meydana gelen bu durum ise artık yatırımcılar tarafından sinyal olarak algılanmaya başladı.

Altının şuan için çok yüksek bir arzda olduğu analistler tarafından açıklanırken, bu arzın net bir değerinin hesaplanmasının ise geniş bir çalışma gerektirdiği ifade edildi. Analistlere göre ulaşılan ortama rakamda 20 trilyon dolar civarında altın arzının dünya genelinde hakim olduğu belirtiliyor.

Kripto Para Tercihi Altını Neden Geçti?

Kripto para piyasası stratejistleri ve ekonomi yorumcuları ise bu altın arzına rağmen artık kripto para birimlerinin daha fazla tercih edildiğini belirtiyorlar. Yakın piyasa ve analiz takipleri ile elde edilen kazanç, merkeziyetsiz sistem, geleneksel bankacılığa göre düşük işlem ücretleri bu tercihin şekillenmesinde ise en büyük nedenler olarak görülüyor.

Bir BTC veya bir kripto para biriminin cüzdanlar arası tercih edilen her saatte bir kısıtlama olmadan dünyanın öbür ucuna en düşük masraf ile gönderilmesi, ek olarak stablecoin seçenekleri ile risksiz transferler yatırımcıların ilgi odakları oldu.
Yorumlar (0)